MENU
plakat 1

plakat 2

plakat 3

plakat 4
03sty

Zakończenie kolejnego etapu Projektu Portal Bezpieczeństwa i Obronności Akademii Sztuki Wojennej

31 grudnia 2019 roku zakończył się kolejny etap Projektu Portal Bezpieczeństwa i Obronności Akademii Sztuki Wojennej.

09gru

Kilka faktów na temat skanowania

W ramach działalności promocyjnej Projektu Portal Bezpieczeństwa i Obronności Akademii Sztuki Wojennej dowiedzieliśmy się sporo na temat poszczególnych etapów procesu digitalizacji, w tym najważniejszego z nich – skanowania.

12lis

Cyfryzacja unikatowych zbiorów w toku!

Sukcesywnie powiększa się ilość zdigializowanego materiału. Poza najnowszymi zbiorami, opracowywane są również starodruki. Można znaleźć wśród nich unikatowe egzemplarze wartościowych pozycji bibliograficznych.

17wrz

WYWIAD Z KONTROLEREM SKANÓW

W kolejnym miesiącu funkcjonowania Projektu Portal Bezpieczeństwa i Obronności Akademii Sztuki Wojennej skupiliśmy się na pracy kontrolerów skanów.

02sie

Wywiad z pracownikiem pracowni digitalizacji zbiorów Biblioteki Głównej ASzWoj

W ramach Projektu Portal Bezpieczeństwa i Obronności Akademii Sztuki Wojennej została utworzona pracownia digitalizacji zbiorów Biblioteki Głównej ASzWoj, zajmująca się pierwszym etapem digitalizacji. 

09lip

Wywiad z Koordynatorem Zespołu Katalogerów Projektu Portal Bezpieczeństwa i Obronności ASzWoj

Poniżej wiele interesujących informacji na temat poszczególnych etapów pracy katalogerów, programu, z którego korzystają podczas opracowywania materiału oraz informacji o książkach i innych źródłach, będących przedmiotem realizacji Projektu Portal Bezpieczeństwa i Obronności...

21cze

Scientific - profesjonalna digitalizacja zbiorów Biblioteki Akademii Sztuki Wojennej - wywiad

Wywiad z Kierownikiem firmy zewnętrznej Projektu Portal Bezpieczeństwa i Obronności ASzWoj Panem Maciejem Różyckim.

27lut

Nowy sprzęt w serwerowni uruchomiony!

W ramach Projektu „Portal Bezpieczeństwa i Obronności Akademii Sztuki Wojennej” Biblioteka Główna ASzWoj została wyposażona w nowoczesną serwerownię.

01lut

Bezpieczeństwo i Obronność w Kolekcji Akademii Sztabu Generalnego

Działalność Biblioteki Głównej ASG WP skoncentrowana była na gromadzeniu zbiorów z zakresu sztuki wojennej. Od 1972 roku (zgodnie z Instrukcją o zasadach działania bibliotek naukowych i fachowych) była ona biblioteką wiodącą w zakresie sztuki wojennej. Biblioteka posiadała również...

31gru

Testy akceptacyjne Systemu Portal Bezpieczeństwa i Obronności zrealizowane

W dniach 13 – 14 listopada 2018 roku odbyły się testy Systemu Portal Bezpieczeństwa i Obronności. Uczestnikami byli pracownicy Projektu Portal Bezpieczeństwa i Obronności oraz pracownicy Biblioteki Głównej Akademii Sztuki Wojennej. Przedsięwzięcie było realizowane w ramach wykonania II...

07lis

Bezpieczeństwo i Obronność w Kolekcji Akademii Sztuki Wojennej

Na rzecz Projektu „Portal Bezpieczeństwa i Obronności Akademii Sztuki Wojennej” ze zbiorów Akademii Obrony Narodowej wyselekcjonowano materiały dotyczące tematyki  bezpieczeństwa i obronności. Całość wybranych zbiorów liczy 6375 woluminów.

23maj

Biblioteka cyfrowa ASzWoj coraz bliżej

W Akademii Sztuki Wojennej realizowany jest projekt pn. Portal Bezpieczeństwa i Obronności ASzWoj, obejmujący digitalizację ponad 47 tys. zasobów bibliotecznych do 2020 roku.  23 maja br. odbyło się oficjalne spotkanie z firmą ICT ProZone, głównym wykonawcą portalu, na którym...