MENU

Delegacja z Korea University

16 września Prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Jarosław Gryz przyjął delegację z Korea University w Seulu, w jej skład weszli: prof. Yongmook Kang, prof. Vincent Lau Wing-Hei oraz Mihui Park. Zaproszeni goście podczas wizyty w Rembertowie zostali zapoznani z tradycjami Akademii Sztuki Wojennej, historią szkół militarnych na ziemiach polskich a także aktualną działalnością naukowo-dydaktyczną Akademii i współczesnym kształtem wyższego szkolnictwa wojskowego.

Pobyt w Akademii Sztuki Wojennej był częścią projektu wymiany rozwijanej pomiędzy Akademią a koreańskimi partnerami w ramach Programu Erasmus+. Omówione zostały możliwości współpracy pomiędzy instytucjami w obszarze naukowo-dydaktycznym. Program wizyty został przygotowany przez Zespół ds. Procesu Bolońskiego.

***

Uniwersytet Koreański założony w 1905 roku, jest jedną z najstarszych uczelni wyższych w Republice Korei. Obok Seoul National University i Yonsei University, Korea University należy do jednego z trzech najbardziej prestiżowych uniwersytetów znanych pod akronimem SKY. W KU na jednym z 19 wydziałów studiuje około 30 000 studentów, natomiast Stowarzyszenie Alumnów Korea University liczy ponad 280 000 absolwentów.

opr. Marlena Blicharz


wróć