MENU

Relacja z Orientation Week!

Przez ostatni tydzień studenci zagraniczni, którzy spędzą semestr zimowy 2019/2020 w Akademii Sztuki Wojennej w ramach programu Erasmus+ uczestniczyli w Tygodniu Powitalnym, przygotowanym przez Zespół ds. Procesu Bolońskiego.

Studenci mieli okazję zobaczyć polski Parlament oraz odwiedzić Komendę Stołeczną Policji, gdzie zostali zapoznani z formalnymi aspektami ich pobytu w Polsce oraz zasadami bezpieczeństwa. W kolejnych dniach studenci wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Malborka i Gdańska. Studenci mieli niepowtarzalną szansę zwiedzić Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, a także uczestniczyli w zwiedzaniu miasta wraz z przewodnikiem. W tym semestrze w Orientation Week udział wziął także nasz gość specjalny – prof. Dae-Jin JUNG z Ajou University z Korei Południowej, który przebywał w Akademii w ramach Erasmus+ KA 107.

Tydzień Powitalny organizowany jest, aby ułatwić studentom rozpoczęcie pobytu w Akademii. Ważnym celem przygotowanych przedsięwzięć jest również zapoznanie ich z historią Polski oraz tradycjami polskiej wojskowości.

Zespół ds. Procesu Bolońskiego składa również ogromne podziękowania dla studentów International Student Network za wsparcie udzielone studentom zagranicznych podczas ich pobytu w Akademii.


wróć