MENU
05mar

75. rocznica obrony radiostacji Komendy Głównej Armii Krajowej

Uroczystości patriotyczne związane z rocznicą obrony radiostacji Komendy Głównej AK odbyły się 4 marca 2019 r. w Rembertowie. 

05mar

Brązowy medal Mistrzostw Polski dla ASzWoj!

Reprezentacja Akademii Sztuki Wojennej zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej.

01mar

Społeczność ASzWoj uczciła pamięć Żołnierzy Niezłomnych

W Akademii Sztuki Wojennej, 1 marca 2019 roku, odbyły się obchody święta Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. o. Rafała Kalinowskiego. Eucharystię odprawił  i homilię wygłosił ks. mjr dr Ireneusz Biruś – kapelan...

01mar

W hołdzie "Żołnierzom Wyklętym"

1 marca obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto państwowe ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku, upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

28lut

Inauguracja drugiej edycji "Legii Akademickiej" w ASzWoj

W Akademii Sztuki Wojennej, 28 lutego 2019 r., odbyła się uroczysta inauguracja drugiej edycji programu „Legia Akademicka”. Ochotnicze szkolenie rozpoczęło 180 studentów. ASzWoj po raz drugi uczestniczy w realizacji programu. W poprzedniej edycji szkolenie ukończyło 167 studentów. W roku...

27lut

Inauguracja Legii Akademickiej w ASzWoj

 W Akademii Sztuki Wojennej, 28 lutego 2019 r., odbędzie się inauguracja drugiej edycji programu „Legia Akademicka”.

26lut

188. rocznica bitwy pod Olszynką Grochowską

Dziś mija 188. rocznica bitwy pod Olszynką Grochowską. W niedzielę, 24 lutego br., w Warszawie odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Akademię Sztuki Wojennej reprezentowali płk dr hab. Dariusz Majchrzak – prorektor ds. wojskowych oraz przedstawiciele organizacji...

22lut

Nowe zasady dotyczące wydawania publikacji naukowych

Zachęcamy do zapoznania się w nowymi wytycznymi Rady Wydawniczej Akademii Sztuki Wojennej.

14lut

Wspomnienie o śp. Janie Olszewskim

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci premiera Jana Olszewskiego. W dniach żałoby narodowej również Akademia Sztuki Wojennej uczciła pamięć tego wybitnego polskiego polityka, publicysty, adwokata.

14lut

77. rocznica utworzenia Armii Krajowej

14 lutego 1942 roku, z rozkazu gen. Władysława Sikorskiego, Związek Walki Zbrojnej został przekształcony w Armię Krajową. Do dnia dzisiejszego, AK powszechnie uznawana jest za najlepiej zorganizowane wojsko podziemne, prowadzące działania w okupowanej Europie.

07lut

Zmiany kadrowe w Akademii

Spotkanie w Sali Tradycji było okazją do powitania w murach Akademii nowo przybyłych żołnierzy, wręczenia aktów mianowania na wyższe stanowiska służbowe, a także pożegnania oficera wyznaczonego do pełnienia służby poza ASzWoj.  

04lut

Zgłoszenia do "Legii Akademickiej" w ASzWoj - AKTUALIZACJA (4.02.2019 r.)

Akademia Sztuki Wojennej przyjmuje zgłoszenia od osób zainteresowanych udziałem w programie „Legia Akademicka”.

28sty

Inauguracja kursu "Metodyka przygotowania i prowadzenia ćwiczeń oraz treningów sztabowych z TOAW"

Szkolenie ruszyło 28 stycznia 2019 r. w Centrum Doskonalenia Kursowego Oficerów.

25sty

Zmiany kadrowe w ASzWoj

W Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej, 25 stycznia br., odbyła się uroczystość z okazji zakończenia służby wojskowej oraz wyznaczenia na wyższe stanowiska oficerów.

22sty

Wyjaśnienia po publikacji rmf24.pl

W związku z informacjami, które pojawiły się w publikacji Grzegorza Kwolka pt. „Polska po raz pierwszy od lat nie szkoli nowych generałów!” 22 stycznia 2019 r. na portalu internetowym rmf24.pl

21gru

Wesołych Świąt!

Świąteczne życzenia rektora-komendanta Akademii Sztuki Wojennej.

20gru

WYKAZ PROJEKTÓW WYŁONIONYCH W KONKURSIE ,,GRANT BADAWCZY"

Wykaz projektów wyłonionych w konkursie ,,GRANT BADAWCZY’’ – edycja 2018-2022 w ramach programu wsparcia badań podstawowych pn. „Grant Badawczy”  w Akademii Sztuki Wojennej.

20gru

Świąteczne spotkania w ASzWoj

W przededniu Świąt Bożego Narodzenia w Akademii Sztuki Wojennej odbyły się uroczyste spotkania opłatkowe.

18gru

Generał Parafianowicz na otwarciu siedziby WBH

W warszawskim Rembertowie, 18 grudnia 2018 r., rektor-komendant Akademii Sztuki Wojennej gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz uczestniczył w uroczystym otwarciu siedziby Wojskowego Biura Historycznego.

11gru

Generał Parafianowicz odznaczony medalem "W Służbie Bogu i Ojczyźnie"

W parafii wojskowej pw. św. Rafała Kalinowskiego w Warszawie-Rembertowie, 9 grudnia 2018 r., rektor-komendant Akademii Sztuki Wojennej gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz, został odznaczony Medalem „W służbie Bogu i Ojczyźnie”.

11gru

Bezpieczeństwo na Pacyfiku: aspekty militarne, prawne, ekonomiczne, społeczne, klimatyczne

Zachęcamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Akademii Sztuki Wojennej oraz Towarzystwa Naukowego Australii, Nowej Zelandii i Oceanii.

11gru

O system bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni RP

11 grudnia br. w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się konferencja naukowa pt. „System bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni RP”, zorganizowana przez Komisję Obrony Narodowej oraz Komisję Administracji i Spraw Wewnętrznych Sejmu RP we współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa Narodowego...

10gru

Siły zbrojne w zarządzaniu kryzysowym

19 grudnia 2018 roku odbędzie się seminarium naukowe Katedry Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności, Katedry Powszechnej Obrony Narodowej oraz Katedry Nauk o Bezpieczeństwie Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego.

07gru

Cyfrowe technologie uzależniające a bezpieczeństwo państwa

13 grudnia 2018 roku odbędzie się konferencja Ośrodka Studiów nad Wyzwaniami Cywilizacyjnymi Centrum Badań nad Bezpieczeństwem Akademii Sztuki Wojennej.

28lis

THE HORN OF AFRICA - International Expert Seminar

4 grudnia 2018 roku w Sali Rycerskiej Klubu ASzWoj (bud. 56) odbędzie się seminarium pt. The Horn of Africa ze specjalnym udziałem międzynarodowych gości z Węgier i Etiopii.

22lis

Nauka dla pokoju i bezpieczeństwa

Przedstawiciele świata nauki, dyplomaci oraz eksperci w dziedzinie obronności z ponad 50 państw spotkali się, aby dyskutować o międzynarodowej współpracy w ramach programu NATO Science for Peace and Security.

21lis

Ogłoszenie o konkursie na brokera ubezpieczeniowego dla Akademii Sztuki Wojennej

Akademia Sztuki Wojennej zaprasza do składania ofert w postępowaniu konkursowym na wybór brokera ubezpieczeniowego działającego zgodnie z ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o pośrednictwie ubezpieczeniowym (Dz. U. Nr 124 z 2014 r. poz. 1154).

16lis

Komunikat prasowy - Konferencja "Nauka dla Pokoju i Bezpieczeństwa"

W czwartek 22 listopada 2018 r., w Akademii Sztuki Wojennej, odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja w ramach programu NATO „Nauka dla Pokoju i Bezpieczeństwa” (Science for Peace and Security, SPS).

15lis

Ogólnopolska Konferencja Naukowa GlobState

Zapraszamy Państwa na Ogólnopolską Konferencję Naukową GlobState - Wyzwania dla bezpieczeństwa państwa w aspekcie zmieniającego się środowiska geopolitycznego.

15lis

Ogłoszenie o pisemnym przetargu nieograniczonym na dzierżawę terenu z przeznaczeniem na parking stanowiącego własność Akademii Sztuki Wojennej.

Akademia Sztuki Wojennej ogłasza pisemny przetarg ofertowy: na dzierżawę terenu o powierzchni 4.920 m² zlokalizowanego na obrzeżach działki Nr 2/168 z obrębu 3-21-28.