MENU
30wrz

Inauguracja roku akademickiego w ASzWoj

W Akademii Sztuki Wojennej, 1 października 2019 r., odbędzie się inauguracja roku akademickiego 2019/2020.

27wrz

Zmiany kadrowe w Akademii

W Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej, 27 września 2019 r. odbyła się uroczystość związana ze zmianami kadrowymi w uczelni.

25wrz

Wynik konkursu na automaty vendingowe

Zakończył się konkurs z dnia 20 września 2019 r. na wybór dzierżawcy powierzchni w obiektach ASzWoj z przeznaczeniem na automaty vendingowe.

20wrz

Kurs wstępny dla studentów pierwszego roku

W dniach od 20 września do 31 października 2019 roku na platformie edukacyjnej ILIAS dostępny jest obowiązkowy kurs wstępny dla studentów pierwszego roku.

13wrz

Festiwal Orkiestr w Mundurach - już 5 października!

5 października 2019 r. zapraszamy wszystkich do Warszawy na Stadion PGE Narodowy na niezwykły Festiwal Orkiestr w Mundurach i największy w Polsce piknik wojska oraz służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji.

02wrz

Otwarte Mistrzostwa Wojska Polskiego w Szachach

W Akademii Sztuki Wojennej, 2 września br., rozpoczęły się Otwarte Mistrzostwa Wojska Polskiego w Szachach.

02wrz

Społeczność ASzWoj upamiętniła 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

W Rembertowie, 2 września br., odbyły się uroczystości upamiętniające 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W obchodach udział wzięli przedstawiciele Akademii Sztuki Wojennej oraz władze dzielnicy Rembertów. 

01wrz

Otwarty Turniej Szachów Błyskawicznych

Niemal 130 osób wzięło udział w Otwartym Turnieju Szachów Błyskawicznych z okazji 20. rocznicy wejścia Polski do NATO. Zawody odbyły się 1 września br. w murach Akademii Sztuki Wojennej.

30sie

Zmiany kadrowe

W Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej, 30 sierpnia br., odbyło się uroczyste pożegnanie żołnierzy kończących służbę wojskową w strukturach uczelni.

29sie

Konkurs MON na najlepszą pracę poświęconą kryptologii, cyberobronie, cyberbezpieczeństwu lub zwalczaniu cyberprzestępczości

Interesujesz się kryptologią, cyberobroną, cyberbezpieczeństwem lub zwalczaniem cyberprzestępczości i obroniłeś pracę związaną z tą tematyką? Weź udział w konkursie o Nagrodę im. Mariana Rejewskiego!

14sie

Uroczysta zbiórka z okazji Święta WP

W murach Akademii Sztuki Wojennej, 14 sierpnia 2019 r., odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Wojska Polskiego.

12sie

W ASzWoj trwa rekrutacja dodatkowa na studia cywilne!

W Akademii Sztuki Wojennej trwa rekrutacja na studia licencjackie, magisterskie oraz podyplomowe.

01sie

1 sierpnia - 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

„Polacy! Od dawna oczekiwana godzina wybiła. Oddziały Armii Krajowej walczą z najeźdźcą niemieckim we wszystkich punktach Okręgu Stołecznego” – napisano w pierwszej powstańczej odezwie rozklejonej na ulicach stolicy.

18lip

Listy rekrutacyjne - I stopień

Drodzy Kandydaci! Zachęcamy do zapoznania się z listami osób wstępnie zakwalifikowanych na studia I stopnia oraz listami rezerwowymi.

15lip

Global Affairs and Diplomacy

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi specjalnej oferty dydaktycznej w postaci rocznych studiów podyplomowych z zakresu Global Affairs and Diplomacy.

15lip

Stawiamy na rozwój - wywiad z płk. dr. hab. Leszkiem Elakiem, prorektorem ds. dydaktycznych Akademii Sztuki Wojennej

Zachęcamy do lektury wywiadu z płk. dr. hab. Leszkiem Elakiem, prorektorem ds. dydaktycznych Akademii Sztuki Wojennej, którego udzielił portalowi "Polska Zbrojna".

10lip

Zmiany kadrowe w ASzWoj

W Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej, 10 lipca br., odbyła się uroczystość pożegnania dwóch oficerów w związku ze skierowaniem ich do służby poza granicami Polski.

26cze

Wizyta przedstawicieli Akademii Dowodzenia Bundeswehry

W Akademii Sztuki Wojennej gościła delegacja niemiecka, której przewodniczył płk Ralf Lasinski. Wykładowców i słuchaczy kursu Sztabu Generalnego Akademii Dowodzenia Bundeswehry przyjął płk dr hab. Tadeusz Zieliński – prorektor ds. naukowych.

25cze

Otwarcie "Common Security and Defence Policy Orientation Course"

W trakcie kursu uczestnicy zapoznają się z wieloma aspektami WPBiO, np.: strukturą zarządzania kryzysowego w UE, globalną strategią Unii w kwestii bezpieczeństwa, finansowaniem misji i operacji UE, przebiegiem procesu decyzyjnego.

24cze

Wręczenie sztandaru Akademii Sztuki Wojennej

W ceremonii uczestniczyli minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz sekretarz stanu w MON Tomasz Zdzikot.

19cze

Wręczenie sztandaru Akademii Sztuki Wojennej - zapowiedź

W poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., odbędzie się uroczyste wręczenie sztandaru Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

12cze

Premiera filmu i otwarcie wystawy o gen. Wieniawie-Długoszowskim

W Akademii Sztuki Wojennej, 12 czerwca 2019 r., odbyła się uroczysta premiera filmu „Ułańska jesień” połączona z otwarciem wystawy „Ułańska jesień…Generał dywizji, doktor medycyny Bolesław Wieniawa-Długoszowski 22 lipca 1881 r. – 1 lipca 1942 r.”

31maj

Zmiany kadrowe w Akademii

W Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej, 31 maja br. odbyła się uroczystość związana ze zmianami kadrowymi w uczelni.

29maj

DZIEŃ WETERANA DZIAŁAŃ POZA GRANICAMI PAŃSTWA

Od lat 50. XX w. w ponad 90 misjach i operacjach zagranicznych wzięło udział ponad 115 tys. żołnierzy i kilka tysięcy funkcjonariuszy z Polski.

28maj

Kurs oficerów rezerwy OPBMR

Kolejna edycja kursu oficerów rezerwy OPBMR zakończyła się 28 maja 2019 r. Główny nacisk szkolenia został położony na praktyczne umiejętności pracy osób funkcyjnych na stanowisku dowodzenia batalionu chemicznego.

28maj

Projekt eNOTICE

W dniach 21-24 czerwca br. w Gurcy (Francja) przedstawiciel Centrum Szkolenia Obrony przed Bronią Masowego Rażenia uczestniczył w kolejnym spotkaniu konsorcjum realizującego projekt eNOTICE. Celem projektu jest stworzenie paneuropejskiej sieci centrów i ośrodków szkolenia z zakresu...

28maj

Wizyta gen. Andrzeja Pawlikowskiego w USA

W dniach 25 kwietnia – 10 maja br. profesor wizytujący Akademii Sztuki Wojennej – gen. bryg. Andrzej Pawlikowski przebywał z wizytą oficjalną w Stanach Zjednoczonych.

27maj

Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego

Reprezentacja Akademii Sztuki Wojennej wzięła udział w Mistrzostwach Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w strzelaniu z pistoletu wojskowego. Zawody odbyły się  dniach 24-26.05.2019 r. w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

24maj

Zapraszamy do składania abstraktów na ISMS 2019

Kolejna edycja prestiżowej konferencji International Society of Military Sciece na temat Building Military Science for the Benefit of Society odbędzie się w dniach 18-20 października 2019 r. w Akademii Obrony Narodowej Austrii w Wiedniu. Termin wysyłania zgłoszeń wraz z abstraktami...

17maj

I Akademickie Targi Pracy w ASzWoj

W targach będzie uczestniczyło kilkanaście instytucji z szeroką ofertą pracy, praktyk i staży dla studentów oraz absolwentów Akademii. Odbędą się również prezentacje multimedialne oraz wykład otwarty prowadzone przez pracodawców.