MENU
02paź

Nowości wydawnicze: październik

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Akademii Sztuki Wojennej.

29wrz

Zmiany kadrowe w ASzWoj

29 września w Sali Tradycji odbyły się uroczystości związane ze zmianami kadrowymi w Akademii Sztuki Wojennej.

25wrz

Rozpoczęcie szkolenia w ramach Wyższych Kursów Obronnych

Na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej rozpoczęło się szkolenie grupy Dyrektorów Departamentów i Kierowników Komórek Organizacyjnych w Jednostkach Organizacyjnych Obsługujących Prezesa Rady Ministrów oraz ich Zastępcy w ramach Wyższych Kursów...

19wrz

„Polska Skrzydła Chwały”, czyli spotkanie z Husarią Rzeczypospolitej

W dniach 16-17 września Akademia Sztuki Wojennej wzięła udział w pierwszej edycji wydarzenia „Polska Skrzydła Chwały” odbywającego się w warszawskim Forcie Bema.

18wrz

Rozpoczęcie szkolenia w ramach Wyższych Kursów Obronnych

Na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej rozpoczęło się szkolenie grupy Kierowników Oddziałów Spraw Obronnych w Wydziałach Zarządzania Kryzysowego Województw oraz przedstawicieli Komórek Obronnych Urzędów Marszałkowskich.

14wrz

Rekrutacja dodatkowa na stacjonarne studia doktoranckie WZiD

Informujemy, że w dniu 15 września 2017 r. rozpoczyna się dodatkowa rekrutacja na stacjonarne studia doktoranckie Wydziału Zarządzania i Dowodzenia. 

12wrz

Obchody ku pamięci żołnierzy I Warszawskiej Dywizji Piechoty im. T. Kościuszki

11 września na terenie dzielnicy Rembertów odbyły się uroczystości patriotyczne poświęcone pamięci żołnierzy I Warszawskiej Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.

08wrz

Otwarcie „Salonu Maturzystów” Perspektywy 2017

W dniach 7-8 września w Auli Politechniki Warszawskiej Akademia Sztuki Wojennej wzięła udział  w XII edycji „Warszawskiego Salonu Maturzystów”.

01wrz

Obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej

1 września na terenie dzielnicy Rembertów odbyły się uroczystości związane z 78. rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz Dniem Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

29sie

Komunikat w sprawie wyboru na funkcję prorektora ds. naukowych Akademii Sztuki Wojennej

W dniu 28 sierpnia 2017 r., zgodnie z § 45 statutu Akademii Sztuki Wojennej, przeprowadzony został konkurs na funkcję prorektora ds. naukowych Akademii Sztuki Wojennej.

17sie

„Polski Żołnierz – etos i duma” - rozmowa z laureatką konkursu

Za nami druga edycja konkursu literackiego nt. „Polski Żołnierz – etos i duma – na przykładzie historycznym lub współczesnym”. Konkurs, zorganizowany przez redakcję „Polski-Zbrojnej”, skierowany został do studentów cywilnych oraz podchorążych z wyższych szkół...

17sie

Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego

14 sierpnia w Sali Tradycji odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego, w której udział wzięli pracownicy i żołnierze Akademii Sztuki Wojennej.

11sie

Szef MON z wizytą w Akademii Sztuki Wojennej

10 sierpnia 2017 roku na terenie Akademii Sztuki Wojennej odbyło się spotkanie z udziałem Ministra Obrony Narodowej, Antoniego Macierewicza, zorganizowane przez Wojskowe Biuro Historyczne im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego.

02sie

Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia pod Pomnikiem Obrońców Radiostacji Komendy Głównej Armii Krajowej w Rembertowie odbyły się uroczystości związane z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.

01sie

Obwieszczenie

Rektor-Komendant Akademii Sztuki Wojennej przedłuża konkurs na funkcję prorektora ds. naukowych ASzWoj na kadencję od 1.09.2017 r. do 31.08.2020 r.

26lip

Oświadczenie rektora-komendanta ASZWOJ

W związku z aktywnością medialną dr. Jerzego Targalskiego informuję, że wypowiedzi Pana Doktora wyrażają wyłącznie jego prywatne poglądy i nie są stanowiskiem władz Akademii Sztuki Wojennej.

24lip

Medal "Pro Patria" dla komendanta Akademii Sztuki Wojennej

23 lipca br. gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz, rektor-komendant Akademii Sztuki Wojennej został wyróżniony medalem „Pro Patria”.

24lip

100 rocznica Bitwy pod Krechowcami – Święto 1 Pułku Ułanów Krechowieckich

24 lipca br. przypada okrągła, setna rocznica bitwy pod Krechowcami w 1917 roku, w której 1 Pułk Ułanów pod dowództwem płk. Bolesława Mościckiego przez kilka godzin skutecznie opóźniał działania 2 batalionów piechoty niemieckiej.

19lip

SPROSTOWANIE

19lip

Nowości wydawnicze: lipiec

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Akademii Sztuki Wojennej.

18lip

Powitanie oficerów w murach ASzWoj

18 lipca br. rektor-komendant Akademii Sztuki Wojennej gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz uroczyście powitał w Sali Tradycji oficerów rozpoczynających służbę w ASzWoj.

10lip

Obwieszczenie w sprawie konkursu na funkcję prorektora ds. naukowych

Informuję, że kandydat wyłoniony w drodze konkursu ogłoszonego dnia 5 maja 2017 r. płk dr hab. Bogdan GRENDA złożył rezygnację z funkcji prorektora ds. naukowych ASzWoj.

10lip

Zjazd Okręgu Wołyńskiego Światowego Związku Żołnierzy AK

W dniach 10-11 lipca br. w murach Akademii Sztuki Wojennej odbył się XXXVIII Zjazd Żołnierzy 27. WDP AK i Okręgu Wołyńskiego ŚZZ AK z okazji 73 rocznicy Akcji „Burza” i 74 rocznicy ludobójstwa ludności polskiej na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

06lip

#RazemBezpieczni: polsko-amerykański piknik wojskowy

6 lipca 2017 r., bezpośrednio po zakończeniu oficjalnej wizyty Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce, na błoniach PGE Narodowego w Warszawie odbył się polsko-amerykański piknik wojskowy.

04lip

Obwieszczenie Komisji Wyborczej ASzWoj

Obwieszczenie Komisji Wyborczej ASzWoj ws. wyniku wyborów przedstawicieli do Senatu wśród nauczycieli akademickich nieposiadających tytułu naukowego profesora lub stopnia naukowego doktora habilitowanego.

30cze

PODSUMOWANIE PIERWSZEGO ROKU AKADEMICKIEGO 2016/17 W AKADEMII SZTUKI WOJENNEJ

Mijający rok akademicki upłynął pod znakiem wielu wyzwań, zarówno organizacyjnych, jak i merytorycznych. Były to w pierwszej kolejności wyzwania związane z reorganizacją pracy wydziałów, utrzymaniem potencjału naukowo-dydaktycznego.

30cze

Komunikat

W dniu 30 czerwca 2017 r., zgodnie z § 46 ust. 1 statutu Akademii Sztuki Wojennej, przeprowadzony został konkurs na funkcję dziekana Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej na kadencję od 1.09.2017 r. do 31.08.2020 r

30cze

„Polskie wojsko potrzebuje Akademii Sztuki Wojennej. Stąd mają wychodzić pierwszorzędne kadry wojskowe”

Decyzja o powołaniu Akademii Sztuki Wojennej była jedną z pierwszych, jakie podjął minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, a ustawa o utworzeniu uczelni weszła w życie niemal równo rok temu – 1 lipca 2016 r. 30 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie pierwszego roku...

29cze

Zagrożenia o naturze hybrydowej. Seminarium naukowe.

„Scenariusze rozwoju i przeciwdziałania zagrożeniom o naturze hybrydowej dla systemu bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej” to temat seminarium naukowego, które miało miejsce 28 czerwca 2017 r. na Wydziale Wojskowym ASzWoj. 

27cze

Początek współpracy z PGZ S.A.

27 czerwca br. w Warszawie doszło do oficjalnego podpisania umowy o współpracy pomiędzy Polską Grupą Zbrojeniową S.A. i ośmioma uczelniami, w tym Akademią Sztuki Wojennej, którą reprezentował rektor-komendant Akademii Sztuki Wojennej, gen. bryg. dr inż. Ryszard...