MENU
17paź

W odwecie za Akcję „Wieniec” – pamiętamy

17paź

Ćwiczebny alarm pożarowy w ASzWoj

W dniu 9 października br. na terenie Akademii Sztuki Wojennej odbył się ćwiczebny alarm pożarowy połączony ze sprawdzeniem organizacji i warunków ewakuacji z budynku nr 25, w którym brały udział współdziałające siły i środki Państwowej Straży Pożarnej JRG 13.

16paź

Rozpoczęcie szkolenia w ramach WKO (16 października 2017 r.)

16 października 2017 r. w ramach Wyższych Kursów Obronnych rozpoczęło się szkolenie grupy komendantów komend głównych oraz wojewódzkich policji, a także państwowej straży pożarnej, biura ochrony rządu, komendantów oddziałów straży granicznej, dyrektorów i komendantów służby...

10paź

Bezpieczeństwo regionalne z perspektywy Estonii - wizyta ministra Jűri LUIK

10 października 2017 r. wizytę w Akademii Sztuki Wojennej złożył minister obrony Estonii Jűri LUIK, przebywający w Polsce na zaproszenie ministra Antoniego Macierewicza.

09paź

Wyższy Kurs Operacyjno-Strategiczny w nowej odsłonie

2 października br. w Wydziale Wojskowym rozpoczął się Wyższy Kurs Operacyjno-Strategiczny, w którym udział weźmie 40 słuchaczy wojskowych.

09paź

Zakończenie szkolenia Posłów i Senatorów RP w ramach WKO

4 października 2017 r. uroczystym rozdaniem świadectw, z udziałem Rektora-Komendanta ASzWoj, gen. bryg. dr. inż. Ryszarda Parafianowicza.

06paź

Ruszyły Podyplomowe Studia Operacyjno-Taktyczne w nowym wydaniu

05paź

Wykład inauguracyjny Prezesa IPN dr. Jarosława Szarka w Akademii Sztuki Wojennej

Armia Rzeczypospolitej trzy razy ratowała Europę – pod Legnicą w 1241 r., pod Wiedniem w 1683 r. i pod Warszawą w 1920 r. Państwo są dziedzicami tej tradycji – mówił do studentów Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie w czasie uroczystej inauguracji roku akademickiego 2017/2018 prezes IPN...

04paź

Otwarcie Sali konferencyjno-edukacyjnej im. mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”

04paź

Uroczystość wręczenia odznaczeń prezydenckich i resortowych

4 października br. podczas inauguracji roku akademickiego, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w imieniu Zwierzchnika Sił Zbrojnych, Prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczył jedne z najważniejszych odznaczeń państwowych. 

04paź

Rok akademicki 2017/2018 – już otwarty!

Akademia Sztuki Wojennej to jest Alma Mater uczelni wojskowych w Polsce – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas inauguracji roku akademickiego w Akademii Sztuki Wojennej.

02paź

Rozpoczęcie szkolenia grupy Posłów i Senatorów RP w ramach WKO

2 października 2017 r. w Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej rozpoczęło się szkolenie grupy Posłów i Senatorów RP w ramach Wyższych Kursów Obronnych.

02paź

Nowości wydawnicze: październik

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Akademii Sztuki Wojennej.

29wrz

Zmiany kadrowe w ASzWoj

29 września w Sali Tradycji odbyły się uroczystości związane ze zmianami kadrowymi w Akademii Sztuki Wojennej.

25wrz

Rozpoczęcie szkolenia w ramach Wyższych Kursów Obronnych

Na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej rozpoczęło się szkolenie grupy Dyrektorów Departamentów i Kierowników Komórek Organizacyjnych w Jednostkach Organizacyjnych Obsługujących Prezesa Rady Ministrów oraz ich Zastępcy w ramach Wyższych Kursów...

19wrz

„Polska Skrzydła Chwały”, czyli spotkanie z Husarią Rzeczypospolitej

W dniach 16-17 września Akademia Sztuki Wojennej wzięła udział w pierwszej edycji wydarzenia „Polska Skrzydła Chwały” odbywającego się w warszawskim Forcie Bema.

18wrz

Rozpoczęcie szkolenia w ramach Wyższych Kursów Obronnych

Na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej rozpoczęło się szkolenie grupy Kierowników Oddziałów Spraw Obronnych w Wydziałach Zarządzania Kryzysowego Województw oraz przedstawicieli Komórek Obronnych Urzędów Marszałkowskich.

14wrz

Rekrutacja dodatkowa na stacjonarne studia doktoranckie WZiD

Informujemy, że w dniu 15 września 2017 r. rozpoczyna się dodatkowa rekrutacja na stacjonarne studia doktoranckie Wydziału Zarządzania i Dowodzenia. 

12wrz

Obchody ku pamięci żołnierzy I Warszawskiej Dywizji Piechoty im. T. Kościuszki

11 września na terenie dzielnicy Rembertów odbyły się uroczystości patriotyczne poświęcone pamięci żołnierzy I Warszawskiej Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.

08wrz

Otwarcie „Salonu Maturzystów” Perspektywy 2017

W dniach 7-8 września w Auli Politechniki Warszawskiej Akademia Sztuki Wojennej wzięła udział  w XII edycji „Warszawskiego Salonu Maturzystów”.

01wrz

Obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej

1 września na terenie dzielnicy Rembertów odbyły się uroczystości związane z 78. rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz Dniem Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

29sie

Komunikat w sprawie wyboru na funkcję prorektora ds. naukowych Akademii Sztuki Wojennej

W dniu 28 sierpnia 2017 r., zgodnie z § 45 statutu Akademii Sztuki Wojennej, przeprowadzony został konkurs na funkcję prorektora ds. naukowych Akademii Sztuki Wojennej.

17sie

„Polski Żołnierz – etos i duma” - rozmowa z laureatką konkursu

Za nami druga edycja konkursu literackiego nt. „Polski Żołnierz – etos i duma – na przykładzie historycznym lub współczesnym”. Konkurs, zorganizowany przez redakcję „Polski-Zbrojnej”, skierowany został do studentów cywilnych oraz podchorążych z wyższych szkół...

17sie

Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego

14 sierpnia w Sali Tradycji odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego, w której udział wzięli pracownicy i żołnierze Akademii Sztuki Wojennej.

11sie

Szef MON z wizytą w Akademii Sztuki Wojennej

10 sierpnia 2017 roku na terenie Akademii Sztuki Wojennej odbyło się spotkanie z udziałem Ministra Obrony Narodowej, Antoniego Macierewicza, zorganizowane przez Wojskowe Biuro Historyczne im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego.

02sie

Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia pod Pomnikiem Obrońców Radiostacji Komendy Głównej Armii Krajowej w Rembertowie odbyły się uroczystości związane z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.

01sie

Obwieszczenie

Rektor-Komendant Akademii Sztuki Wojennej przedłuża konkurs na funkcję prorektora ds. naukowych ASzWoj na kadencję od 1.09.2017 r. do 31.08.2020 r.

26lip

Oświadczenie rektora-komendanta ASZWOJ

W związku z aktywnością medialną dr. Jerzego Targalskiego informuję, że wypowiedzi Pana Doktora wyrażają wyłącznie jego prywatne poglądy i nie są stanowiskiem władz Akademii Sztuki Wojennej.

24lip

Medal "Pro Patria" dla komendanta Akademii Sztuki Wojennej

23 lipca br. gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz, rektor-komendant Akademii Sztuki Wojennej został wyróżniony medalem „Pro Patria”.

24lip

100 rocznica Bitwy pod Krechowcami – Święto 1 Pułku Ułanów Krechowieckich

24 lipca br. przypada okrągła, setna rocznica bitwy pod Krechowcami w 1917 roku, w której 1 Pułk Ułanów pod dowództwem płk. Bolesława Mościckiego przez kilka godzin skutecznie opóźniał działania 2 batalionów piechoty niemieckiej.