MENU
03lis

Sprostowanie dot. zamówienia publicznego nr 71/2017

W związku z nieprawdziwymi doniesieniami medialnymi (serwis Wirtualna Polska oraz naTemat), a także zapytaniami dotyczącym zamówienia publicznego z dn. 30.10.2017 r. wyjaśniam, co następuje.

03lis

Kursanci ASzWoj z wizytą w TVP INFO

W dniach 16-27 października br. w Centrum Doskonalenia Kursowego Oficerów odbył się Kurs z zakresu komunikacji społecznej i kontaktów z mediami.

02lis

Studenci Programu Erasmus+ z wizytą w Żandarmerii Wojskowej

02lis

„Żołnierska Pamięć” o zmarłych kolegach

31 października br. zgodnie z wieloletnią tradycją, w ramach kontynuowania programu Żołnierska Pamięć, delegacja Akademii Sztuki Wojennej oddała hołd swoim poległym kolegom, otaczając pamięcią ich mogiły. 

31paź

Zmiany kadrowe w ASzWoj

30 października br. w Sali Tradycji odbyły się uroczystości związane ze zmianami kadrowymi w Akademii Sztuki Wojennej. Rektor-komendant gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz wręczył żołnierzom akty mianowań na wyższe stanowiska, a także pożegnał oficera kończącego zawodową...

31paź

Kolejne sukcesy UKJ ASzWoj w judo!

31paź

IZOLACJA – jako możliwy scenariusz zagrożenia dla systemu bezpieczeństwa Polski

30 października br. w Wydziale Wojskowym odbyło się seminarium naukowe pt.: Scenariusz rozwoju i przeciwdziałania zagrożeniom dla systemu bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej – IZOLACJA, zorganizowane przez Zakład Operacji Instytutu Sztuki Operacyjnej i Taktyki.

27paź

Wizyta w National University of Public Service

26paź

Spotkanie obiadowe słuchaczy WKOS

25paź

Nowości wydawnicze: październik (część druga)

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Akademii Sztuki Wojennej.

25paź

PGZ i ASzWoj będą kształcić specjalistów dla branży obronnościowej

25paź

Realizacja zadań przez Wojska Chemiczne w nowych uwarunkowaniach

W dniach 25-26 października br. w ASzWoj odbyły się warsztaty zorganizowane przez Zarząd Obrony przed Bronią Masowego Rażenia Inspektoratu RW DGRSZ i CSOPBMR.

25paź

Zakończenie szkolenia w ramach WKO (25 października)

25 października 2017 r. zakończyło się szkolenie w ramach Wyższych Kursów Obronnych w grupie ministrów, sekretarzy i podsekretarzy stanu, osób pełniących funkcje w centralnych organach administracji rządowej, kierowników jednostek organizacyjnych podległych Prezesowi Rady Ministrów lub...

24paź

Konferencja „Pamiętając o tradycji, stawiamy na nowoczesność”

13 października br. w auli Biblioteki Głównej Akademii Sztuki Wojennej odbyła się konferencja zatytułowana „Pamiętając o tradycji, stawiamy na nowoczesność”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach XIII Jubileuszowego Forum Wojskowych Bibliotek i Ośrodków Informacji...

23paź

Rozpoczęcie szkolenia w ramach Wyższych Kursów Obronnych (23.10.17 r.)

23 października 2017 r. w Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej rozpoczęto szkolenie w ramach Wyższych Kursów Obronnych.

22paź

Powrót Napoleona

Z początkiem października 2017 r. na terenie Akademii Sztuki Wojennej – przed budynkiem Komendy (nr 101), odsłonięte zostało popiersie cesarza Napoleona Bonaparte, które w czasach funkcjonowania Wyższej Szkoły Wojennej znajdowało się na dziedzińcu szkoły.

20paź

?Prawo wojskowe w procesie legislacyjnym? - konferencja w Senacie RP

W dobie terroryzmu, tzw. "wojny hybrydowej" czy kryzysów migracyjnych prawo wojskowe musi ewoluować, tak aby stwarzać warunki do podejmowania przez żołnierzy właściwych decyzji. To jeden z wniosków z konferencji „Prawo wojskowe w procesie legislacyjnym”.

20paź

Pierwsze studia dla kadry przedsiębiorstw zbrojeniowych

- Cieszę się, że porozumienie zawarte z Polską Grupą Zbrojeniową zaledwie kilka miesięcy temu, w czerwcu, nabrało już tak praktycznego wymiaru – powiedział rektor-komendant Akademii Sztuki Wojennej, gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz podczas otwarcia podyplomowych studiów...

19paź

O wyzwaniach i rozwoju obrony powietrznej RP

W dniach 18-19 października 2017 roku w Wydziale Wojskowym Akademii Sztuki Wojennej odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa nt. „Wyzwania i Rozwój Obrony Powietrznej RP – Obronność RP XXI wieku”.

17paź

W odwecie za Akcję „Wieniec” – pamiętamy

17paź

Ćwiczebny alarm pożarowy w ASzWoj

W dniu 9 października br. na terenie Akademii Sztuki Wojennej odbył się ćwiczebny alarm pożarowy połączony ze sprawdzeniem organizacji i warunków ewakuacji z budynku nr 25, w którym brały udział współdziałające siły i środki Państwowej Straży Pożarnej JRG 13.

16paź

Rozpoczęcie szkolenia w ramach WKO (16 października 2017 r.)

16 października 2017 r. w ramach Wyższych Kursów Obronnych rozpoczęło się szkolenie grupy komendantów komend głównych oraz wojewódzkich policji, a także państwowej straży pożarnej, biura ochrony rządu, komendantów oddziałów straży granicznej, dyrektorów i komendantów służby...

10paź

Bezpieczeństwo regionalne z perspektywy Estonii - wizyta ministra Jűri LUIK

10 października 2017 r. wizytę w Akademii Sztuki Wojennej złożył minister obrony Estonii Jűri LUIK, przebywający w Polsce na zaproszenie ministra Antoniego Macierewicza.

09paź

Wyższy Kurs Operacyjno-Strategiczny w nowej odsłonie

2 października br. w Wydziale Wojskowym rozpoczął się Wyższy Kurs Operacyjno-Strategiczny, w którym udział weźmie 40 słuchaczy wojskowych.

09paź

Zakończenie szkolenia Posłów i Senatorów RP w ramach WKO

4 października 2017 r. uroczystym rozdaniem świadectw, z udziałem Rektora-Komendanta ASzWoj, gen. bryg. dr. inż. Ryszarda Parafianowicza.

06paź

Ruszyły Podyplomowe Studia Operacyjno-Taktyczne w nowym wydaniu

05paź

Wykład inauguracyjny Prezesa IPN dr. Jarosława Szarka w Akademii Sztuki Wojennej

Armia Rzeczypospolitej trzy razy ratowała Europę – pod Legnicą w 1241 r., pod Wiedniem w 1683 r. i pod Warszawą w 1920 r. Państwo są dziedzicami tej tradycji – mówił do studentów Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie w czasie uroczystej inauguracji roku akademickiego 2017/2018 prezes IPN...

04paź

Otwarcie Sali konferencyjno-edukacyjnej im. mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”

04paź

Uroczystość wręczenia odznaczeń prezydenckich i resortowych

4 października br. podczas inauguracji roku akademickiego, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w imieniu Zwierzchnika Sił Zbrojnych, Prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczył jedne z najważniejszych odznaczeń państwowych. 

04paź

Rok akademicki 2017/2018 – już otwarty!

Akademia Sztuki Wojennej to jest Alma Mater uczelni wojskowych w Polsce – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas inauguracji roku akademickiego w Akademii Sztuki Wojennej.

... ...678910111213141516...