MENU
04gru

"Studia MBA na wojskowej uczelni. Jedyne takie w Polsce" - wywiad z dr hab. Anetą Nowakowską-Krystman

– Naszym celem jest stworzenie elitarnego systemu kształcenia dla sektora bezpieczeństwa i obrony. Chcieliśmy dać możliwość rozwoju kadrze kierowniczej i menedżerskiej pracującej na rzecz bezpieczeństwa i obronności, w służbach mundurowych oraz przemyśle zbrojeniowym – mówi dr hab....

02gru

Inauguracja Podyplomowych Studiów Polityki Obronnej

Dziś Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak dokonał inauguracji Podyplomowych Studiów Polityki Obronnej (PSPO).

02gru

Gala Erasmus

Zapraszamy na uroczystą Galę Erasmus, która rozpocznie się 3 grudnia 2019 r. o godzinie 12:00 w Sali widowiskowo-konferencyjnej im. Gen. Franciszka Gągora w Klubie Akademii Sztuki Wojennej.

29lis

Rozpoczęcie realizacji międzynarodowego projektu naukowego - "Innowacyjny model pomocy awatar opiekuna osoby starszej"

28 listopada 2019 roku w Akademii Sztuki Wojennej podpisana została umowa z Centrum Projektów Europejskich na dofinansowanie projektu pt. „Innowacyjny model pomocy awatar opiekuna osoby starszej”.

29lis

Uroczysta inauguracja Instytutu Prawa

W Auli NATO, 28 listopada 2019 roku, odbyła się uroczysta inauguracja Instytutu Prawa (IP ASzWoj) połączona z międzynarodową konferencją naukową pt. Outer Space, Cybersecurity and Security Law – Inernational, Regional and National Challenges.

26lis

Inauguracja Instytutu Prawa - zaproszenie do udziału w spotkaniu i konferencji naukowej

Szanowni Państwo, mamy przyjemność zaprosić na Inaugurację Instytutu Prawa, która odbędzie się w Akademii Sztuki Wojennej, 28 listopada 2019 r.         

25lis

I Memoriał Jerzego Feliksa Zabielskiego

W Akademii Sztuki Wojennej, 24 listopada 2019 roku, rozegrane zostały wyjątkowe zawody szermiercze – I Memoriał Jerzego Feliksa Zabielskiego ASzWoj (szabla kobiet i mężczyzn). Organizatorami wydarzenia była Akademia Sztuki Wojennej, Stowarzyszenie Polskich Weteranów Szermierki oraz Polski...

25lis

189. rocznica wybuchu Powstania Listopadowego

24 listopada 2019 roku w Warszawie odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego.

21lis

Wizyta Attaché Obrony Kazachstanu w ASzWoj

W Akademii Sztuki Wojennej, 21 listopada 2019 roku, odbyła się pierwsza wizyta Attaché Obrony Kazachstanu płk. Beibitem Imangozhinem wraz z jego zastępcą mjr. Kuanyshem Choparkovem.

20lis

"Sztuka Wojenna we współczesnych wojnach i konfliktach zbrojnych" - relacja z konferencji

W Akademii Sztuki Wojennej, 14 listopada 2019 r., odbyła się I Konferencja Naukowa z nowego cyklu Sztuka Wojenna we współczesnych wojnach i konfliktach zbrojnych.

19lis

I Memoriał Jerzego Feliksa Zabielskiego (szabla kobiet i mężczyzn)

W Akademii Sztuki Wojennej, w dniach 23-24 listopada 2019 r., rozegrane zostaną wyjątkowe zawody – V Grand Prix Polski Weteranów Szermierki oraz I Memoriał Jerzego Feliksa Zabielskiego ASzWoj (szabla kobiet i mężczyzn).

19lis

Zmiany kadrowe w Akademii

W Akademii Sztuki Wojennej, 19 listopada 2019 r. odbyła się uroczystość związana z wyznaczeniem oficera – płk. Grzegorza Stefaniaka – na wyższe stanowisko służbowe.

18lis

100 lat wojskowego bibliotekarstwa naukowego - zapraszamy do udziału w konferencji

W murach Akademii Sztuki Wojennej, 5 grudnia 2019 roku, odbędzie się konferencja naukowa pt. „100 lat wojskowego bibliotekarstwa naukowego. Od zbiorów tradycyjnych do cyfrowych – Portal Bezpieczeństwa i Obronności Akademii Sztuki Wojennej”.

15lis

Zmiany kadrowe w Akademii

W Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej, 14 listopada 2019 r., odbyło się uroczyste pożegnanie oficera, kończącego służbę w uczelnianych murach.

13lis

Wielki sukces pierwszoroczniaków!

W dniach 9-11 listopada na obiektach AWF Warszawa odbyła się 56 Varsoviada – Igrzyska Studentów Pierwszego Roku.

12lis

Międzynarodowa Konferencja pt. Intelligence Studies - a Necessity in the Changing World

8 listopada 2019 r. w Akademii Sztuki Wojennej odbyła się Międzynarodowa Konferencja pt. ‘’Intelligence Studies - a Necessity in the Changing World’’. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Instytut Historii Wojskowej.

08lis

Społeczność akademicka uczciła Narodowe Święto Niepodległości

W piątek, 8 listopada 2019 r., w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, w Akademii Sztuki Wojennej odbyła się uroczysta zbiórka.

05lis

Cykl wykładów prof. Milana Vego dla słuchaczy WKOS

W dniach od 4 do 15 listopada 2019 r. już po raz trzeci Instytut Sztuki Operacyjnej i Taktyki Wydziału Wojskowego Akademii Sztuki Wojennej gości prof. Milana Vego –  wykładowcę US Naval War Colledge.

05lis

Rozpoczęcie szkolenia w Szkole Administracji Obronnej (04 listopada 2019 r.)

W ramach Wyższych Kursów Obronnych, 4 listopada 2019 roku, rozpoczęło się szkolenie obronne dla grupy dyrektorów i kierowników komórek organizacyjnych w urzędach wojewódzkich i marszałkowskich.

04lis

Pikniki "Służymy Niepodległej"

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, 10 listopada br. o godz. 15.00 wszyscy zaśpiewajmy Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego, czyli „Marsz Pierwszej Brygady”.  W tym dniu Ministerstwo Obrony Narodowej zachęca wszystkich do wspólnego śpiewania i...

31paź

"Żołnierska pamięć"

31 października 2019 roku, zgodnie z wieloletnią tradycją, delegacja Akademii Sztuki Wojennej oddała hołd zmarłym żołnierzom i kolegom.

30paź

Porozumienie o współpracy z Amazon Fulfillment Poland

W dniu 30 października 2019 r. podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Amazon Fulfillment Poland Sp. z o. o. a Akademią Sztuki Wojennej.

29paź

Legia Akademicka 2019: narada szkoleniowo-metodyczna w murach ASzWoj

28 października br. w Akademii Sztuki Wojennej odbyła się narada szkoleniowo-metodyczna dla koordynatorów oraz nauczycieli akademickich z uczelni, odpowiedzialnych za realizację części teoretycznej programu edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej w roku akademickim...

28paź

1.500 uczestniczka Kursu Obronnego!

W dniu 25 października 2019 roku w Szkole Administracji Obronnej ASzWoj zakończyło się szkolenie obronne, realizowane w formie krótkoterminowego Kursu Obronnego, w którym udział wzięli pracownicy komórek obronnych administracji publicznej oraz przedsiębiorstw.

21paź

Rozpoczęcie szkolenia w Szkole Administracji Obronnej (21 października 2019 r.)

W ramach Wyższych Kursów Obronnych, 21 października 2019 roku, rozpoczęło się szkolenie obronne grupy: starostowie, prezydenci miast oraz ich zastępcy.

18paź

Zakończenie szkolenia w Szkole Administracji Obronnej

Kadra kierownicza Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie i kierownicy służb zespolonych Wojewody, 16 października 2019 roku, zakończyli trzydniowe szkolenie obronne.

18paź

Jubileusz Centrum Szkolenia OPBMR

Centrum Szkolenia Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia w SZ RP, 16 października 2019 r., obchodziło 15-lecie swojej działalności.

14paź

Rozpoczęcie szkolenia w Szkole Administracji Obronnej (14 października 2019 r.)

W ramach Wyższych Kursów Obronnych rozpoczęło się szkolenie obronne grupy: starostowie, prezydenci miast oraz ich zastępcy.

14paź

"Przedsiębiorstwa Przyszłości Polskiego Przemysłu Obronnego" - zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!

W dniach 25-26 października br. w Warszawie odbędzie się czwarta edycja konferencji naukowo-przemysłowej pt. „Przedsiębiorstwa Przyszłości Polskiego Przemysłu Obronnego”. W ramach tegorocznego spotkania po raz pierwszy przeprowadzone zostaną warsztaty z zakresu negocjacji w sektorze...

10paź

Porozumienie o współpracy ASzWoj i ABW

W Centralnym Ośrodku Szkolenia i Edukacji Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Emowie zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Akademią Sztuki Wojennej.