MENU
25maj

Wyróżnienie w Olimpiadzie wiedzy o polskim przemyśle zbrojeniowym

23 maja br.w Akademii Sztuki Wojennej odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień za udział w "Olimpiadzie wiedzy o polskim przemyśle zbrojeniowym. Edycja 2018".

25maj

Biblioteka cyfrowa ASzWoj coraz bliżej

W Akademii Sztuki Wojennej realizowany jest projekt pn. Portal Bezpieczeństwa i Obronności ASzWoj, obejmujący digitalizację ponad 47 tys. zasobów bibliotecznych do 2020 roku. 23 maja br. odbyło się oficjalne spotkanie z firmą ICT ProZone, głównym wykonawcą portalu, na którym...

25maj

Integracja przedsięwzięć pozamilitarnych przygotowań obronnych państwa z przedsięwzięciami zarządzania kryzysowego

W dniu 23 maja br. w Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego ASzWoj odbyło się seminarium naukowe nt.: "Wybranych aspektów integracji przedsięwzięć pozamilitarnych przygotowań obronnych państwa z przedsięwzięciami zarządzania kryzysowego".

24maj

73. rocznica rozbicia obozu NKWD w Rembertowie

23maj

Dyrektor WIM z wizytą w ASzWoj

21 maja br. w Akademii Sztuki Wojennej odbyło się spotkanie rektora-komendanta gen. bryg. dr. inż. Ryszarda Parafianowicza z Dyrektorem Wojskowego Instytutu Medycznego gen. dyw. prof. dr. hab. n. med. Grzegorzem Gielerakiem.

23maj

Start ćwiczenia AIR SHIELD-18 w ASzWoj

W dniach 21-25 maja br. w Wydziale Wojskowym, przy współpracy z Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych Akademii Sztuki Wojennej, prowadzone jest międzynarodowe ćwiczenie dowódczo-sztabowe na mapach pod kryptonimem AIR SHIELD-18.

22maj

Sekretarz stanu w MON z wizytą w Akademii Sztuki Wojennej

22 maja 2018 roku w Akademii Sztuki Wojennej odbyło się spotkanie rektora-komendanta gen. bryg. dr. inż. Ryszarda Parafianowicza z sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Tomaszem Zdzikotem.

18maj

Awanse w ASzWoj

18 maja br. w Sali Tradycji odbyły się uroczystości związane ze zmianami kadrowymi w Akademii Sztuki Wojennej.

17maj

Zarządzanie kryzysowe w systemie bezpieczeństwa narodowego

17 maja br. w murach Biblioteki Głównej Akademii Sztuki Wojennej odbyła się VII ogólnopolska konferencja naukowa pt. "Zarządzanie kryzysowe w systemie bezpieczeństwa narodowego”. Tematem szczegółowym tegorocznego spotkania była ochrona infrastruktury bezpieczeństwa...

17maj

Sztafeta Niepodległości i Ognisko Pamięci

Już w najbliższy czwartek, 21 czerwca br. odbędzie się Sztafeta Niepodległości, organizowana przez Wydział Wojskowy Akademii Sztuki Wojennej. W tym sportowym wydarzeniu wezmą udział pracownicy, studenci i słuchacze ASzWoj.

16maj

Wizyta przedstawicieli Daniel Morgan Graduate School w ASzWoj

16 maja br. w Akademii Sztuki Wojennej wizytę złożyli przedstawicie uczelni Daniel Morgan Graduate School: Dziekan i Przewodniczący Narodowego Programu Bezpieczeństwa, dr Steven Meyer oraz Dyrektor ds. Studenckich, Tisia Saffold. Delegacji towarzyszył przedstawiciel Vision Group, Maciej...

16maj

Kadra CSOPBMR ASzWoj na szkoleniu w Drawsku Pomorskim

W dniach 14-15 maja br. kadra dydaktyczna Centrum Szkolenia Obrony przed Bronią Masowego Rażenia uczestniczyła w metodycznych zajęciach pokazowych dotyczących organizowania i prowadzenia szkolenia z OBPMR na poziomie batalionu/dywizjonu przy wykorzystaniu Poligonowego ośrodka szkolenia z...

15maj

VI "Erasmus+ Olympics" w Akademii

11 maja br. w murach Akademii Sztuki Wojennej odbyły się zawody sportowe zorganizowane wspólnie z Akademią Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki. W zmaganiach wzięły udział reprezentacje składające się ze studentów zagranicznych przebywających w Polsce w ramach Programu...

14maj

Daniel Morgan Graduate School zainaugurowało działalność w Europie.

14 maja 2018 r. swoją działalność na Europę rozszerzyła specjalizująca się w tematyce obronności i bezpieczeństwa narodowego szkoła Daniel Morgan Graduate School of National Security (DMGS).

14maj

Nowy impuls dla relacji transatlantyckich. Daniel Morgan Graduate School zainaugurowało działalność w Europie

14 maja 2018 r. swoją działalność na Europę rozszerzyła specjalizująca się w tematyce obronności i bezpieczeństwa narodowego szkoła Daniel Morgan Graduate School of National Security (DMGS).

08maj

Podróż studyjna SKN „Pogranicznik”

30kwi

Zakończyło się ćwiczenie BRAMA-18

24kwi

Oblicza współczesnego terroryzmu

W dniach 23-24 kwietnia br. w Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej odbyła się dwudniowa konferencja pt.: „Oblicza współczesnego terroryzmu”.

24kwi

Wizyta przedstawicieli Akademii Obrony Narodowej Islamabadu

24kwi

Wojska inżynieryjne: zawsze gotowe, często pierwsze (BRAMA-18)

Scenariusz ćwiczenia BRAMA-18 przewiduje przemieszczenie dywizji i brygady z południowego, w odległy, północno-wschodni kraniec kraju. Nie sposób tego dokonać bez wojsk inżynieryjnych, których wyodrębnione zespoły kroczą zawsze na czele ugrupowania, sprawdzając, czy dalsze poruszanie...

22kwi

Stulecie odzyskania niepodległości

21kwi

Słuchacze i kadra ASzWoj odwiedzili polskie miejsca pamięci w Wilnie

21 kwietnia br. kadra oraz słuchacze Wydziału Wojskowego, kończąc II fazę ćwiczenia studyjnego BRAMA-18, odbyli podróż do Wilna.

20kwi

"Logistyka a Bezpieczeństwo" 2018 za nami

W dniach 19-20 kwietnia br. odbyła się IX edycja Konferencji „Logistyka a Bezpieczeństwo 2018”, zorganizowanej przez Koło Naukowe Studentów Logistyki (KNSL) działające przy Instytucie Logistyki Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej.

19kwi

Kolejne liceum pod patronatem ASzWoj

19 kwietnia br. w Sali Tradycji odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia dotyczącego objęcia patronatem przez Akademię Sztuki Wojennej CXXV Liceum Ogólnokształcące im. Waldemara Milewicza, należącego do Zespołu Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego w Warszawie.

18kwi

Stosunki międzypaństwowe na Bliskim Wschodzie – perspektywa izraelska

17 kwietnia br. w Akademii Sztuki Wojennej gościł dr Lawrence Weinbaum, dyrektor Izraelskiej Rady ds. Stosunków Zagranicznych, z wykładem pt.: Stosunki międzypaństwowe na Bliskim Wschodzie z perspektywy izraelskiej. Rolę gospodarza tej wizyty pełnił płk prof. dr hab. Grzegorz...

17kwi

BÓBR-18, zakończenie szkoleniowego sprawdzianu

17kwi

Zadania Ogniw Podsystemu Pozamilitarnego (BRAMA-18)

Podczas ćwiczenia BRAMA-18, zagadnieniu współpracy z administracją publiczną poświęcono kilkugodzinne spotkanie w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku we wtorek, 17 kwietnia br.

16kwi

Uroczyste zakończenie „Legii Akademickiej”

13kwi

Wykład mjr. Underwooda z Departamentu Obrony USA

13kwi

Zmiany kadrowe w ASzWoj

13 kwietnia br. w Sali Tradycji odbyły się uroczystości związane ze zmianami kadrowymi w Akademii Sztuki Wojennej. Prorektor ds. wojskowych, płk dr hab. Dariusz Majchrzak, wręczył akty mianowania na wyższe stanowiska oraz pożegnał oficera kończącego służbę wojskową w ASzWoj.

... ...4567891011121314...