MENU

Inauguracja MBA defense&security w murach ASzWoj

Dziś Akademia Sztuki Wojennej dołączyła do elitarnego kręgu uczelni prowadzących studia MBA. 21 lutego 2020 roku w Sali Tradycji inauguracji pierwszej edycji studiów dokonał prorektor ds. dydaktycznych ASzWoj płk dr hab. Leszek Elak.

Szanowni Państwo, Goście, Studenci, Kadro! Jest to wiekopomna chwila w murach Akademii. Dziś startują studia MBA, które są nowatorskim produktem w naszej działalności – podkreślił rektor Elak rozpoczynając uroczystość.

MBA – czyli Master of Business Administration, w naszym przypadku w specjalności: defense&security (MBA D&S), to studia przeznaczone dla kadry menedżerskiej sektora obronnego. – Sprofilowaliśmy je pod kątem obrony i bezpieczeństwa i jesteśmy dziś jedyną uczelnią, która oferuje kształcenie w tym zakresie – przyznaje dr hab. Aneta Nowakowska-Krystman, pomysłodawczyni i dyrektor studiów MBA. – Naszym celem jest stworzenie elitarnego systemu kształcenia dla sektora bezpieczeństwa i obrony. Chcieliśmy dać możliwość rozwoju kadrze kierowniczej i menedżerskiej pracującej na rzecz bezpieczeństwa i obronności, w służbach mundurowych oraz przemyśle zbrojeniowym – dodaje profesor.

Partnerami strategicznymi studiów MBA w ASzWoj zostały dwa uniwersytety – ekonomiczny w Miszkolcu na Węgrzech oraz obrony Helmuta Schmidta w Hamburgu w Niemczech. 

Program studiów obejmuje 648-668 godzin dydaktycznych, które będą prowadzone w językach polskim i angielskim. Głównym założeniem MBA D&S jest pomoc w zrozumieniu zróżnicowanych zagadnień współczesnego zarządzania biznesem zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

Studia realizowane są w taki sposób, aby osiągać zakładane efekty kształcenia w układzie modułowym, wyróżniając moduł ogólnobiznesowy, bezpieczeństwa narodowego, zarządzania jakością produkcji, zarządzania innowacyjnymi technologiami oraz budowania kompetencji przywódczych. Wśród wykładowców znaleźli się eksperci wywodzący się z różnych instytucji naukowych, resortu obrony narodowych oraz biznesu.

Uczestnicy studiów MBA D&S będą studiować przez cztery semestry. Życzymy owocnych dyskusji podczas zajęć, satysfakcji ze zdobywania nowych umiejętności, a w końcu wiedzy, która kształtować będzie Państwa osobistą i zawodową przyszłość. Powodzenia!

***

Kolejna edycja studiów MBA ruszy w październiku. Wówczas, zgodnie z założeniami, mają pojawić się także dwie nowe propozycje: MBA S&CI (Security&Critical Infrastructure) z modułem audyt bezpieczeństwa oraz MBA S&ITM (Security&Integrated Transort Management).


wróć