MENU

Przedstawiciele Akademii Sztuki Wojennej z roboczą wizytą w Iraku

W miesiącu grudniu miała miejsce robocza wizyta przedstawicieli ASzWoju w Republice Iraku. Zasadniczym celem, który został zrealizowany, było zapoznanie się z procesem szkolenia irackich żołnierzy przez Polskich instruktorów w ramach NATO Mission Iraq oraz nawiązanie kontaktów z WAR COLLEGE – Iracką uczelnią wojskową.

Podczas spotkania z Rektorem WAR COLLEGE generałem  dywizji Sattar Jabar które miało miejsce w dniu 12 grudnia stronę Polską reprezentowali płk dr hab. Prof. AszWoj Tadeusz Zieliński - Prorektor ds. naukowych, płk dr hab. Inż. Leszek Elak - Prorektor ds. dydaktycznych, oraz płk Marcin Chruśliński – Attache Obrony, Wojskowy, Morski i Lotniczy przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Iraku.

W trakcie niemal godzinnego spotkania uczestnicy wymienili się swoimi doświadczeniami dydaktycznymi które są realizowane w obu uczelniach wojskowych. Jak stwierdził podczas rozmowy gen. dyw. Sattar Jabar strona Iracka jest zainteresowana nawiązaniem współpracy z Polską uczelnią. Wzajemna wymiana myśli wojskowej może przyczynić się do wzmocnienia armii Republiki Iraku.

Kończąc wizytę, po tradycyjnej wymianie podarunków Polscy goście zostali zaproszeni do zwiedzenia gmachu uczelni.

Tekst i foto: rzecznik prasowy vii zmiany PKW Irak


wróć