MENU

Generalski futsal w ASzWoj

5 grudnia rozegrany został mecz piłki nożnej, w którym zespół Sztabu Generalnego WP spotkał się z reprezentacją dowództw Generalnego i Operacyjnego RSZ i Dowództwa WOT.
 
Jednym z priorytetów, wskazanych przez szefa Sztabu Generalnego WP na przyszły rok jest propagowanie zdrowego stylu życia i sprawności fizycznej.
 
"Są trzy priorytety na 2020 rok – gotowość bojowa, to rzecz absolutnie najistotniejsza, w drugiej kolejności szkolenie rezerw, które często rozstrzygają o skuteczności operacji, trzeci priorytet to sprawność – fizyczna, umysłowa, sprawność podejmowania decyzji" – podkreślił generał Rajmund Andrzejczak.
 
Szef SG WP zaznaczył, że chodzi o zdrowy tryb życia, o to, "żebyśmy troszeczkę, zwłaszcza tutaj w Warszawie, w dowództwach, sztabach, odeszli od komputerów, wyszli z kancelarii".
 
W ramach promocji aktywności fizycznej z inicjatywy generała Andrzejczaka w czwartek, 5 grudnia, rozegrany został mecz piłki nożnej, w którym zespół Sztabu Generalnego WP spotkał się z reprezentacją dowództw Generalnego i Operacyjnego RSZ i Dowództwa WOT.
 
Po meczu, wygranym 2:0 przez reprezentację dowództw generał Andrzejczak, który bronił bramki drużyny SG WP, zapewnił, że będą następne mecze.
 
"Chcemy inspirować dowódców wszystkich szczebli; zachęcamy podoficerów, żołnierzy rezerwy - z nimi też chcielibyśmy zagrać. Podchodzimy do tego z przymrużeniem oka, chcemy z uśmiechem promować zdrowy tryb życia: troszkę spacerów, sportu, zmiana sposobu żywienia, mniej czasu przy komputerach, więcej na świeżym powietrzu" – powiedział szef sztabu.
 
"Nie grałem w ataku, chociaż to jest moja naturalna pozycja, ale całą młodość grałem na bramce, tak że dzisiaj wróciło trochę przesympatycznych wspomnień" – dodał generał Andrzejczak.
 
Jak wcześniej mówił szef SGWP, cel, jaki sobie stawia, to nowoczesne, wysoce mobilne siły zbrojne, gotowe do działań połączonych, w wielu domenach. Generał zwrócił również uwagę na znaczenie gotowości do natychmiastowej operacji. Zapowiedział prace nad zmianami legislacyjnymi i organizacyjnymi, które mają usprawnić szkolenie rezerw, podkreślił także znaczenie sprawności fizycznej.
 
 
tekst: Sztab Generalny Wojska Polskiego - LINK

wróć