MENU

Rozpoczęcie realizacji międzynarodowego projektu naukowego - "Innowacyjny model pomocy awatar opiekuna osoby starszej"

28 listopada 2019 roku w Akademii Sztuki Wojennej podpisana została umowa z Centrum Projektów Europejskich na dofinansowanie projektu pt. „Innowacyjny model pomocy awatar opiekuna osoby starszej”. Projekt obejmuje współpracę Wydziału Zarządzania i Dowodzenia ASzWoj w roli lidera, trzech partnerów krajowych oraz jednego zagranicznego.

Umowę na realizację projektu, dofinansowanego w kwocie 1 311 069,07 zł, podpisał rektor-komendant Akademii Sztuki Wojennej gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz oraz dyrektor Centrum Projektów Europejskich dr Leszek Buller.

Celem innowacyjnego, jedynego na skalę UE projektu, jest zwiększenie dostępności osób starszych do urzędów państwowych. Pilotażowy program badawczy realizowany przez lidera – Akademię Sztuki Wojennej i partnera – Politechnikę Częstochowską będzie w praktyce wdrażany w urzędach Powiatu Przysuskiego i Sulejówka. Podczas realizacji projektu jego uczestnicy skorzystają z doświadczeń partnera zagranicznego – Szkoły Edukacji i Technologii z Nikozji na Cyprze.


wróć