MENU

Otwarte Mistrzostwa Wojska Polskiego w Szachach

W Akademii Sztuki Wojennej, 2 września br., rozpoczęły się Otwarte Mistrzostwa Wojska Polskiego w Szachach.

– Jest to dla nas bardzo ważne  wydarzenie i wielki zaszczyt, że możemy gościć Państwa w naszej Akademii i być świadkami, jak najlepsi w Siłach Zbrojnych rozgrywają swoje partie szachowe (…). Szachy są grą bardzo istotną z punku widzenia myślenia strategicznego, która doskonale wpisuje się  w to, co realizujemy na co dzień, w misję  uczelni – powiedział płk dr hab. Dariusz Majchrzak – prorektor  ds. wojskowych ASzWoj, który uroczyście otworzył turniej.

Sędzia główny Mistrzostw, Agnieszka  Brustman – wielokrotna mistrzyni Polski w szachach, pretendentka do tytułu mistrzyni świata przedstawiła uczestnikom najważniejsze zasady regulaminu obowiązujące podczas gry.

Rozgrywki szachowe, z udziałem przedstawicieli Dowództwa Generalnego RSZ, Dowództwa Operacyjnego RSZ, Dowództwa Garnizonu Warszawa, Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej, Żandarmerii Wojskowej, Terenowych Organów Administracji Wojskowej, Ministerstwa Obrony Narodowej, wojskowych uczelni wyższych oraz pozostałych instytucji resortu obrony narodowej, potrwają do 6 września.

Podczas zawodów wyłoniony zostanie drużynowy i indywidualny Mistrz Wojska Polskiego, jak również reprezentacja WP na XXX Mistrzostwa NATO w Szachach „Berlin – 2019”.

Organizacja Mistrzostw, w murach Akademii Sztuki Wojennej, wpisuje się w program obchodów jubileuszu 100-lecia utworzenia Wyższej Szkoły Wojennej.


wróć