MENU

Sukces szermierzy z ASzWoj

W Akademii Sztuki Wojennej, 14 kwietnia 2019 r., odbyło się III Grand Prix Polski Weteranów. Sekcja szermiercza działająca w rembertowskiej uczelni wzięła udział w zawodach na zaproszenie Tomasza Kończyłły – prezesa Polskiego Stowarzyszenia Polskich Weteranów Szermierki, a zarazem jednego z trenerów studenckiej sekcji. Zawody trwały od godz. 13.00 do 18.00. Uczestniczyło w nich 9 studentów ASzWoj: Dawid Bednarczyk, Kacper Gembicki, Patryk Michałkiewicz, Norbert Mikołajczuk, Eryk Mościński, Maciej Pogorzelski, Nikodem Wołoszyn, w tym dwójka przedstawicieli Rumunii studiujących w Akademii w ramach międzynarodowego programu wymiany studentów – Adela Stefan oraz Marius Preda.

Akademiccy sportowcy zostali ciepło przywitani przez szermierczą brać. Mimo wysokiego poziomu zawodów i swojego debiutu w takiej imprezie studenci spisali się na medal, a w zasadzie na dwa brązowe medale. Krążki zdobyli Adela Stefan oraz Nikodem Wołoszyn, zajmując ostatecznie trzecie miejsca. Zważywszy na bardzo krótki okres przygotowań do zawodów (około 4 miesięcy), jest to ogromny sukces.

Udział w Grand Prix był dla młodych sportowców dobrą lekcją szermierczego kunsztu – techniki i szybkości. Była to także lekcja pokory, gdyż mieli oni okazję spotkać się na planszy zarówno ze swoimi trenerami, jak i ze sławami polskiej szermierki. Walka z tak wybitnymi przeciwnikami była swoistą nobilitacją, ukoronowaniem i zakończeniem pewnego etapu treningów. Stanowi także motywację do dalszych intensywnych ćwiczeń, gdyż sekcja szermierzy z ASzWoj będzie reprezentować uczelnię w Akademickich Mistrzostwach Polski.  

Zobacz również:  facebook.com/butchersfromrembertow


wróć