MENU
25sty

Studenci Erasmus+ tanecznym krokiem kończą semestr zimowy

24 stycznia br. w Kasynie Akademii Sztuki Wojennej odbyło się Farewall Meeting – spotkanie pożegnalne związane z zakończeniem semestru zimowego 2017/2018 dla studentów zagranicznych Programu Erasmus+.

17sty

W ASzWoj ruszyła rekrutacja do Programu Erasmus+ na rok 2018/2019!

Drodzy studenci! Informujemy o otwarciu rekrutacji do Programu Erasmus+ na rok akademicki 2018/2019 (semestr zimowy i letni). Już teraz, bez zbędnej zwłoki,  zapraszamy do rejestracji i składania aplikacji na studia!

11sty

Studenci z wizytą w Wojskowym Instytucie Techniki Pancernej i Samochodowej

W dniu 10 stycznia br. studenci III roku studiów Wydziału Zarządzania i Dowodzenia uczestniczyli w zajęciach z przedmiotu "Podstawy Systemu Zarządzania Jakością" zrealizowanych w Wojskowym Instytucie Techniki Pancernej i Samochodowej w Sulejówku.

09sty

Informacja dla żołnierzy zawodowych zakwalifikowanych na studia

Informacja organizacyjna dla żołnierzy zawodowych  zakwalifikowanych na niestacjonarne studia drugiego stopnia, kierunek „Zarządzanie i Dowodzenie” realizowanych w trybie zjazdowym w terminie od dnia 03.02.2018 r. do dnia 23.02.2020 r.

09sty

Zajęcia z „dowodzenia” w praktyce

8 stycznia br. studenci z Wydziału Zarządzania i Dowodzenia, w ramach przedmiotu dowodzenie, uczestniczyli w zajęciach realizowanych w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.

02sty

Trwa rekrutacja do kolejnej edycji studiów podyplomowych ZPzBZ

11 grudnia 2017 r.  Wydział Zarządzania i Dowodzenia uruchomił rekrutację na niestacjonarne studia podyplomowe „Zarządzanie przedsiębiorstwem z branży zbrojeniowej”, które będą realizowane w semestrze letnim roku akademickiego 2017/2018.

22gru

Świąteczne życzenia

22gru

Inauguracja działalności Rady Programowej kierunku logistyka

20 grudnia br. odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Programowej kierunku logistyka. W spotkaniu wziął udział dziekan Wydziału Zarządzania i Dowodzenia płk dr hab. Tadeusz Zieliński prof. ASzWoj, który wręczył członkom Rady "Akty Powołania".

21gru

Wyróżnienie pracownika WZiD

W dniach 12-14.12. br. w Paprotni (gm. Teresin) odbyła się coroczna konferencja nt. "Funkcjonowanie systemu HNS w jednostkach i komórkach organizacyjnych MON oraz elementach pozamilitarnych systemu obronnego kraju".

21gru

Posiedzenie Rady Naukowej kwartalnika „Obronność”

W dniu 7 grudnia br. odbyło się posiedzenie Rady Naukowej kwartalnika „Obronność” Zeszyty Naukowe Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej.

21gru

Gratulujemy Absolwentom studiów podyplomowych „Zarządzanie kulturą w WP"

W dniu 20 grudnia br. odbyło się uroczyste zakończenie pierwszej edycji studiów podyplomowych „Zarządzanie kulturą w Wojsku Polskim".

19gru

Świąteczne spotkanie w WZiD

19 grudnia br. w Wydziale Zarządzania i Dowodzenia odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz Akademii i poszczególnych Wydziałów, kadra naukowo-dydaktyczna, pracownicy oraz reprezentanci doktorantów i studentów...

18gru

„Inwestujemy w młodych ludzi” - PGZ przyznał stypendia naszym studentom!

- Jesteście przyszłością Polski, to Wy będziecie za kilka lat pracowali w przedsiębiorstwach przemysłu zbrojeniowego, będziecie służyli polskiej armii, to Wy będziecie decydowali o kształcie Naszej Ojczyzny - powiedział sekretarz stanu w MON, Bartosz Kownacki w trakcie...

15gru

Inauguracja działalności Rady Programowej Kierunku Zarządzanie i Dowodzenie

15 grudnia br. odbyło się pierwsze, uroczyste spotkanie Rady Programowej Kierunku Zarządzanie i Dowodzenie. Spotkanie zainaugurował dziekan płk dr hab. Tadeusz Zieliński i prodziekan ds. naukowych dr hab. Marzena Piotrowska-Trybull.

13gru

Studenci WZiD kierunku Lotnictwo na konferencji w Budapeszcie

W dniach 6-8 grudnia br. w uczelni National University of Public Services w Budapeszcie na Wydziale Nauk Wojskowych i Szkolenia Oficerskiego została zorganizowana konferencja naukowa Institutional Scientific Students' Associations Conference, podczas której studenci mogli przedstawić wyniki...

12gru

„Power & Security” z udziałem WZiD

8 grudnia 2017 roku przedstawiciele Wydziału Zarządzania i Dowodzenia ASzWoj, w tym pracownicy, doktoranci oraz studenci z Koła Naukowego Prakseologii i Efektywności Zarządzania, wzięli udział w pierwszej konferencji naukowej z cyklu „Power & Security” pt. „Metrologia nauk o...

08gru

Studenci ASzWoj rozpoczynają szkolenie w ramach „Legii Akademickiej”

W poniedziałek, 18 grudnia br. w Akademii Sztuki Wojennej rozpocznie się „Legia Akademicka”. W pilotażowym programie Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego udział weźmie blisko 240 studentów - ochotników z ASzWoj, którzy przejdą kilkumiesięczne...

05gru

Inauguracja działalności Rady Programowej na kierunku studiów lotnictwo

5 grudnia br. w Katedrze Zarządzania Lotnictwem Cywilnym Wydziału Zarządzania i Dowodzenia (KZLC WZiD) odbyło się inauguracyjne posiedzenie nowo utworzonej Rady Programowej dla kierunku studiów lotnictwo.

24lis

O kształceniu lotniczym w Akademii Sztuki Wojennej

W dniu 22 listopada br. odbyła się organizowana przez Wydział Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej konferencja naukowa zatytułowana: „Kształcenie kadr dla lotnictwa jako element budowy zasobów systemu obronnego państwa”.

22lis

Trójstronne porozumienie naukowych ośrodków logistyki wojskowo-cywilnej

Wspólne badania naukowe, współpraca szkoleniowo-dydaktyczna oraz realizacja badań to podstawowe cele porozumienia zawartego przez trzy wydziały uczelni wojskowych: Wydział Zarządzania i Dowodzenia ASzWoj, Wydział Logistyki WAT oraz Wydział Zarządzania AWL.

21lis

Przedstawiciel WZiD na II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej w Kielcach

17 listopada br. dr Aleksandra Kaczmarek wzięła udział w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt.: „Instytucje publiczne i prywatne w systemie zarządzania kryzysowego – perspektywy i kierunki ewolucji” w Kielcach.

17lis

Umiędzynarodowienie kształcenia w WZiD

W dniach 14-16 listopada 2017 r. delegacja z Wydziału Zarządzania i Dowodzenia ASzWoj przebywała z wizytą w G.S. Rakovski National Defence Collage (RNDC) w Sofii (Bułgaria)

08lis

Public Management 2017 - podsumowanie

31paź

Trwa rekrutacja do Jednostki Strzeleckiej 1313

W minioną sobotę na poligonie naborowym w Rembertowie kandydaci do Jednostki Strzeleckiej 1313 rozpoczęli swoją militarną przygodę.

27paź

Lista osób przyjętych na studia w rekrutacji dodatkowej

Drodzy Kandydaci - Studenci! Poniżej znajduje się lista osób przyjętych na studia I i II stopnia w rekrutacji dodatkowej.

25paź

Inauguracja studiów podyplomowych WZiD

W dniu 21 października odbyła się uroczysta inauguracja studiów podyplomowych realizowanych na Wydziale Zarządzania i Dowodzenia ASzWoj

25paź

Naukowcy na XII Międzynarodowej Konferencji Naukowej na Łotwie

W dniach 20-21 października 2017 r. na Łotwie odbyła się 12 edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. "SOCIAL SCIENCES FOR REGIONAL DEVELOPMENT 2017" organizowanej przez Instytut Nauk Humanistycznych i Społecznych oraz Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Daugavpils.

25paź

PGZ i Akademia Sztuki Wojennej będą kształcić specjalistów dla branży obronnościowej

Polska Grupa Zbrojeniowa i Akademia Sztuki Wojennej, w ramach zawartego w czerwcu br. porozumienia, rozpoczynają realizację programu stypendialnego dla najzdolniejszych studentów.

23paź

Listy przyjętych oraz wstępnie zweryfikowanych w rekrutacji dodatkowej

Drodzy Kandydaci – Studenci! Poniżej  znajdują się listy osób przyjętych oraz wstępnie zweryfikowanych na studia I i II stopnia na kierunkach: "zarządzanie i dowodzenie", "lotnictwo" i "logistyka" realizowanych na WZiD w roku akademickim...

20paź

Pierwsze studia dla kadry zarządzającej przedsiębiorstwami zbrojeniowymi

- Cieszę się, że porozumienie zawarte z Polską Grupą Zbrojeniową zaledwie kilka miesięcy temu, w czerwcu, nabrało już tak praktycznego wymiaru – powiedział rektor-komendant Akademii Sztuki Wojennej, gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz podczas otwarcia podyplomowych studiów...