MENU
19lut

Kolejne seminarium Koła Naukowego Sił i Służb Specjalnych

Koło Naukowe Sił i Służb Specjalnych serdecznie zaprasza na seminarium zatytułowane „Implikacje ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Obywatelskie działania w świetle rekomendacji CPT ABW”.

06lut

Rekrutacja do Programu Erasmus+ na rok akademicki 2020/2021!

Zapraszamy do udziału w rekrutacji głównej na wyjazdy w ramach Programu Erasmus+ na rok akademicki 2020/2021!

31sty

Seminarium Podyplomowych Studiów Global Affairs and Diplomacy

Na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego, 23 stycznia 2020 roku, odbyło się seminarium naukowe poświęcone bezpieczeństwu międzynarodowemu i dyplomacji.

31sty

Wizyta studyjna studentów KNBN w Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej

W dniu 22 stycznia 2020 roku studenci Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego pod opieką dr. Przemysława Gasztolda oraz dr Marzeny Żakowskiej odbyli wizytę w Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Celem wizyty było zapoznanie studentów z podstawowymi działaniami IPN.

30sty

"Polityka Iranu a sytuacja na Bliskim Wschodzie" - relacja z seminarium

Na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego, 28 stycznia 2020 roku, odbyło się seminarium naukowe pt. „Polityka Iranu a sytuacja na Bliskim Wschodzie”, zorganizowane przez Koło Naukowe Sił i Służb Specjalnych Akademii Sztuki Wojennej.

23sty

Spotkanie pracowników Wydziału z Rektorem-Komendantem

17 stycznia 2020 roku na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się spotkanie pracowników Wydziału z Rektorem-Komendantem Akademii gen. bryg. dr. inż. Ryszardem Parafianowiczem. W spotkaniu uczestniczył także prorektor ds. wojskowych płk dr hab. inż. Dariusz Majchrzak. 

13sty

Gratulacje dla Pani profesor Beaty Łaciak

 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył nominację profesorką dla prof. Beaty Łaciak 12 grudnia 2019 roku podczas uroczystej ceremoni wręczenia nominacji profesorskich w Pałacu Prezydenckim. 

10sty

Spotkanie z przedstawicielami Służby Kontrwywiadu Wojskowego

W dniu 8 stycznia 2020 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielami Służby Kontrwywiadu Wojskowego, które oficjalnie rozpoczęło zapoczątkowany na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego projekt "Praktyczny Narodowy".

23gru

Praktyczny Narodowy

Z inicjatywy przedstawicieli Wydziałowej Rady Samorządu Studentów WBN ASzWoj i Organizacji Studenckiej Pogranicznik rozpoczynamy nowy projekt skierowany do studentów Akademii pod nazwą „Praktyczny Narodowy”.

20gru

Życzenia Dziekana Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego

19gru

WRSS WBN zorganizowała spotkanie z Napromieniowani.pl

W dniu 18. grudnia 2019 roku Wydziałowa Rada Samorządu Studentów WBN ASzWoj we współpracy z dr hab. Kamilą Trochowską zorganizowała spotkanie z Panem Krystianem Machnikiem z grupy Napromieniowani.pl

17gru

Zajęcia z udziałem techników kryminalistycznych Żandarmerii Wojskowej

17 grudnia 2019 roku na zaproszenie prof. dr. hab. inż. Waldemara Kitlera - Dyrektora Instytutu Bezpieczeństwa Państwa Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej, w zajęciach z przedmiotu Kryminologia i Kryminalistyka uczestniczyli żołnierze–technicy kryminalistyczni z...

08gru

10 lat Erasmusa w Akademii Sztuki Wojennej

3 grudnia 2019 roku w sali widowiskowo-konferencyjnej Akademii Sztuki Wojennej odbyła się uroczysta Gala Erasmus, będąca podsumowaniem 10 lat obecności programu w Akademii.

21lis

Akademia Sztuki Wojennej na międzynarodowej konferencji naukowej ISMS 2019 w Wiedniu

W dniach 18-20.11.2019 r. w Austrian National Defence Academy w Wiedniu odbyła się Międzynarodowa Konferencja naukowa International Society of Military Sciences nt. Building Military Science for the Benefit of Society.

08lis

ASzWoj współorganizatorem konferencji naukowej w Rumunii

Akademia Sztuki Wojennej już po raz trzeci była współorganizatorem międzynarodowej konferencji naukowej „DEFENSE RESOURCES MANAGEMENT IN THE 21st CENTURY-CoDRM”. 

25paź

INAUGURACJA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH

W Akademii Sztuki Wojennej, 19 października 2019 r., odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku akademickiego na niestacjonarnych studiach podyplomowych.

18paź

Studia podyplomowe Global Affairs and Diplomacy - OTWARTE

18 października 2019 roku w Akademii Sztuki Wojennej odbyła się inauguracja dwusemestralnych studiów podyplomowych Global Affairs and Diplomacy.

07paź

Rozpoczęcie roku akademickiego 2019/2020 na WBN

3 października 2019 roku na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się rozpoczęcie roku akademickiego 2019/2020 z udziałem władz uczelni i wydziału, kadry naukowo-dydaktycznej i pracowników WBN oraz zaproszonych znamienitych gości. 

04paź

Rekrutacja na studia I i II stopnia oraz na studia podyplomowe przedłużona do 31 października 2019!

Wszystkich zainteresowanych podjęciem studiów w murach ASzWoj zachęcamy do odwiedzenia zakładki „KANDYDAT” (http://www.akademia.mil.pl/kandydat).

03paź

Szkolenie z praw i obowiązków studenta

W dniu 03 października 2019 studenci Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego uczestniczyli w szkoleniu z praw i obowiązków studenta. Szkolenie zorganizowała Uczelniana Rada Samorządu Studentów a przeprowadziła je Przewodnicząca Wydziałowej Rady Samorządu Studentów WBN Pani Marta...

03paź

Nagrody Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego wręczone

Podczas Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020 absolwentom ASzWoj wręczono nagrody w konkursie Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego na najlepszą pracę magisterską. Zwycięzcom nagrody wręczył Zastępca Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Rektor - Komendant Akademii...

30wrz

Dziekanat - zmiany organizacyjne

Szanowni Państwo! Informujemy, że z dniem 1 października 2019 r. obsługa studentów została przeniesiona z poszczególnych dziekanatów wydziałowych do Wydziału Obsługi Studenta w Oddziale Organizacji Kształcenia ASzWoj.

20wrz

Kurs wstępny dla studentów pierwszego roku

W dniach od 20 września do 31 października 2019 roku na platformie edukacyjnej ILIAS dostępny jest obowiązkowy kurs wstępny dla studentów pierwszego roku.

17wrz

Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2019/2020 w WBN

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 

3 października 2019 r. (czwartek) 

o godz. 12.00 w bl. 56, Sala Kinowa

na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego.

13wrz

Reorganizacja pracy dziekanatu

Uprzejmie informujemy, że w związku z reorganizacją prac dziekanatów Wydziałów: Bezpieczeństwa Narodowego, Wojskowego (część cywilna), Zarządzania i Dowodzenia, w/w dziekanaty będą zamknięte w dniach 16-20.09.2019 r.  

UWAGA! Punkt rekrutacyjny pracuje bez zmian, dokumenty...

11wrz

Stypendia ministra za znaczące osiągnięcia naukowe lub sportowe

Na podstawie art. 458 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. poz. 1668 z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 9 lipca 2019 r. w sprawie stypendiów ministra przyznawanych studentom za znaczące osiągnięcia naukowe...

22sie

Listy osób przyjętych na studia II stopnia w roku akademickim 2019/2020

Drodzy Kandydaci! Zachęcamy do zapoznania się z listami osób przyjętych na studia II stopnia w roku akademickim 2019/2020.

17lip

Prawo w Akademii Sztuki Wojennej

1 października 2019 r. w Akademii Sztuki Wojennej rusza prawo – nowy kierunek jednolitych studiów magisterskich dla osób cywilnych prowadzonych przez Wydział Bezpieczeństwa Narodowego.

17lip

Szkoła letnia w Budapeszcie dla studentów

W dniach 8-13 lipca 2019 roku studenci Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego wzięli udział w projekcie „V4 Summer School”. Wykłady, seminaria i ćwiczenia zostały zorganizowane w Budapeszcie przez National University of Public Service przy współpracy z rządem Węgier.

17lip

Listy rekrutacyjne - I stopień

Drodzy Kandydaci! Zachęcamy do zapoznania się z listami osób wstępnie zakwalifikowanych na studia I stopnia oraz listami rezerwowymi.