MENU
25mar

Komunikat Rektora-Komendanta ASzWoj z dnia 25 marca 2020 roku w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni

Na podstawie rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z 24 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni wojskowych (…) zawieszenie kształcenia w Akademii zostaje przedłużone do 10 kwietnia. Prowadzenie zajęć będzie kontynuowane w ramach kształcenia na...

12mar

Komunikat Rektora-Komendanta ASzWoj z dnia 12 marca 2020 roku w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni

Na podstawie rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni wojskowych nadzorowanych przez Ministra Obrony Narodowej z powodu zapobiegania zakażeniu wirusem SARS-CoV-2, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo naszych studentów i...

24mar

Odwołanie seminarium Instytutu Podstaw Bezpieczeństwa

Uprzejmie informujemy, że z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną w kraju planowane na dzień 30 marca 2020 roku seminarium Instytutu Podstaw Bezpieczeństwa nt. „Negocjacje w sytuacjach kryzysowych” zostaje odwołane.

24mar

Komunikat Dziekana Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego z 24 marca 2020 roku

Z uwagi na potrzebę zapewnienia właściwej jakości kształcenia, kontroli obecności studentów oraz prowadzonych zajęć z dniem 26 marca 2020 roku w Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego wprowadza się nauczanie zdalne z wykorzystaniem platformy ILIAS (ilias.akademia.mil.pl). 

12mar

AKTUALIZACJA: Komunikat Dziekana WBN z 12 marca 2020 roku w sprawie działalności dydaktycznej Wydziału

Kolegium Dziekańskie od 12 marca 2020 roku wprowadza działalność dydaktyczną opartą na formie nauczania zdalnego oraz wszelkich dostępnych technikach elektronicznych wraz z wykorzystaniem e-learningu w ramach platformy ILAS (ilias.akademia.mil.pl) na wszystkich kierunkach studiów...

11mar

Odwołanie seminarium naukowego INSTYTUCJONALNO-ORGANIZACYJNE ASPEKTY ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA ZGROMADZEŃ PUBLICZNYCH I IMPREZ MASOWYCH

W związku z ograniczeniem ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa seminarium naukowe INSTYTUCJONALNO-ORGANIZACYJNE ASPEKTY ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA ZGROMADZEŃ PUBLICZNYCH I IMPREZ MASOWYCH planowane na dzień 26 marca 2020 roku zostaje odwołane.

 

10mar

Instytucje bezpieczeństwa państwa w obliczu zagrożeń - relacja z konferencji

W murach Akademii Sztuki Wojennej, w dniach 3-4 marca 2020 roku, odbyła się konferencja naukowa pt. Instytucje bezpieczeństwa państwa w obliczu zagrożeń.

09mar

Implikacje ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Obywatelskie działania w świetle rekomendacji CPT ABW - relacja z seminarium

Na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego, 05 marca 2020 roku odbyło się seminarium naukowe pt. „Implikacje ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Obywatelskie działania w świetle rekomendacji CPT ABW”.

06mar

SEMINARIUM NAUKOWE Żołnierze Wyklęci - Żołnierze Niezłomni. W nierównej walce z terrorem.

Instytut Podstaw Bezpieczeństwa Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego zaprasza w dniu 8 kwietnia 2020 roku o godz. 10.00 do Biblioteki ASzWoj, sala 30 na seminarium naukowe pt.: Żołnierze Wyklęci – Żołnierze Niezłomni. W nierównej walce z terrorem.

02mar

Projekt PRAKTYCZNY NARODOWY

Z inicjatywy przedstawicieli Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej oraz Organizacji Studenckiej Pogranicznik odbędzie się kontynuacja projektu skierowanego do studentów Akademii pod nazwą „Praktyczny Narodowy”.

01mar

Spotkania informacyjne programu Erasmus+

Zapraszamy na spotkania informacyjne dotyczące rekrutacji na studia i praktyki w ramach Programu Erasmus+!

27lut

Seminarium Instytutu Podstaw Bezpieczeństwa

Katedra Edukacji dla Bezpieczeństwa Instytutu Podstaw Bezpieczeństwa Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej mają zaszczyt zaprosić na seminarium naukowe ,,Negocjacje w sytuacjach kryzysowych "

27lut

Relacja z I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Polska racja stanu w perspektywie globalnych przemian

27 lutego 2020 roku w Akademii Sztuki Wojennej odbyła się konferencja „Polska racja stanu w perspektywie globalnych przemian”, przygotowana przez Samorząd Doktorantów Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego naszej Uczelni.

25lut

SEMINARIUM NAUKOWE

W dniu 26 marca 2020 roku odbędzie się seminarium naukowe INSTYTUCJONALNO-ORGANIZACYJNE ASPEKTY ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA ZGROMADZEŃ PUBLICZNYCH I IMPREZ MASOWYCH.

19lut

Kolejne seminarium Koła Naukowego Sił i Służb Specjalnych

Koło Naukowe Sił i Służb Specjalnych serdecznie zaprasza na seminarium zatytułowane „Implikacje ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Obywatelskie działania w świetle rekomendacji CPT ABW”.

06lut

Rekrutacja do Programu Erasmus+ na rok akademicki 2020/2021!

Zapraszamy do udziału w rekrutacji głównej na wyjazdy w ramach Programu Erasmus+ na rok akademicki 2020/2021!

31sty

Seminarium Podyplomowych Studiów Global Affairs and Diplomacy

Na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego, 23 stycznia 2020 roku, odbyło się seminarium naukowe poświęcone bezpieczeństwu międzynarodowemu i dyplomacji.

31sty

Wizyta studyjna studentów KNBN w Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej

W dniu 22 stycznia 2020 roku studenci Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego pod opieką dr. Przemysława Gasztolda oraz dr Marzeny Żakowskiej odbyli wizytę w Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Celem wizyty było zapoznanie studentów z podstawowymi działaniami IPN.

30sty

"Polityka Iranu a sytuacja na Bliskim Wschodzie" - relacja z seminarium

Na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego, 28 stycznia 2020 roku, odbyło się seminarium naukowe pt. „Polityka Iranu a sytuacja na Bliskim Wschodzie”, zorganizowane przez Koło Naukowe Sił i Służb Specjalnych Akademii Sztuki Wojennej.

23sty

Spotkanie pracowników Wydziału z Rektorem-Komendantem

17 stycznia 2020 roku na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się spotkanie pracowników Wydziału z Rektorem-Komendantem Akademii gen. bryg. dr. inż. Ryszardem Parafianowiczem. W spotkaniu uczestniczył także prorektor ds. wojskowych płk dr hab. inż. Dariusz Majchrzak. 

13sty

Gratulacje dla Pani profesor Beaty Łaciak

 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył nominację profesorką dla prof. Beaty Łaciak 12 grudnia 2019 roku podczas uroczystej ceremoni wręczenia nominacji profesorskich w Pałacu Prezydenckim. 

10sty

Spotkanie z przedstawicielami Służby Kontrwywiadu Wojskowego

W dniu 8 stycznia 2020 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielami Służby Kontrwywiadu Wojskowego, które oficjalnie rozpoczęło zapoczątkowany na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego projekt "Praktyczny Narodowy".

23gru

Praktyczny Narodowy

Z inicjatywy przedstawicieli Wydziałowej Rady Samorządu Studentów WBN ASzWoj i Organizacji Studenckiej Pogranicznik rozpoczynamy nowy projekt skierowany do studentów Akademii pod nazwą „Praktyczny Narodowy”.

20gru

Życzenia Dziekana Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego

19gru

WRSS WBN zorganizowała spotkanie z Napromieniowani.pl

W dniu 18. grudnia 2019 roku Wydziałowa Rada Samorządu Studentów WBN ASzWoj we współpracy z dr hab. Kamilą Trochowską zorganizowała spotkanie z Panem Krystianem Machnikiem z grupy Napromieniowani.pl

17gru

Zajęcia z udziałem techników kryminalistycznych Żandarmerii Wojskowej

17 grudnia 2019 roku na zaproszenie prof. dr. hab. inż. Waldemara Kitlera - Dyrektora Instytutu Bezpieczeństwa Państwa Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej, w zajęciach z przedmiotu Kryminologia i Kryminalistyka uczestniczyli żołnierze–technicy kryminalistyczni z...

08gru

10 lat Erasmusa w Akademii Sztuki Wojennej

3 grudnia 2019 roku w sali widowiskowo-konferencyjnej Akademii Sztuki Wojennej odbyła się uroczysta Gala Erasmus, będąca podsumowaniem 10 lat obecności programu w Akademii.

21lis

Akademia Sztuki Wojennej na międzynarodowej konferencji naukowej ISMS 2019 w Wiedniu

W dniach 18-20.11.2019 r. w Austrian National Defence Academy w Wiedniu odbyła się Międzynarodowa Konferencja naukowa International Society of Military Sciences nt. Building Military Science for the Benefit of Society.

08lis

ASzWoj współorganizatorem konferencji naukowej w Rumunii

Akademia Sztuki Wojennej już po raz trzeci była współorganizatorem międzynarodowej konferencji naukowej „DEFENSE RESOURCES MANAGEMENT IN THE 21st CENTURY-CoDRM”. 

25paź

INAUGURACJA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH

W Akademii Sztuki Wojennej, 19 października 2019 r., odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku akademickiego na niestacjonarnych studiach podyplomowych.