MENU
10lut

KOMUNIKAT z dnia 10.02.2020 r.

W związku z nieprawdziwymi informacjami zawartymi w artykule pana redaktora Piotra Pilewskiego pt. „Moro Taxi. Limuzyna wojskowej akademii jak prywatna taksówka żony rektora. 'Skandal, powrót do PRL'” opublikowanego na portalu https://businessinsider.com.pl, Akademia Sztuki Wojennej kieruje...

13lut

"Cybersecurity and Law" - nowe czasopismo Akademii Sztuki Wojennej

Akademia Sztuki Wojennej w 2019 roku rozpoczęła wydawanie nowego czasopisma naukowego, tematycznie związanego z cyberbezpieczeństwem. Półrocznik „Cybersecurity and Law” stanowi forum do wymiany opinii i poglądów oraz prezentacji wyników badań na temat problematyki szeroko rozumianego...

13lut

SECURITY OF NATO'S NORTHEN-EASTERN FLANK

We are pleased to announce that the expert seminar entitled "SECURITY OF NATO’S NORTHEN-EASTERN FLANK" will be held in the War Studies University on 30th March, 2020.

05lut

System Informacji Naukowej w Akademii Sztuki Wojennej

Biblioteka Główna ASzWoj z dniem 5 lutego 2020 roku wdrożyła System Informacji Naukowej Akademii Sztuki Wojennej (SIN ASzWoj).

24sty

Wyzwania bezpieczeństwa Polski i bezpieczeństwa międzynarodowego - stan obecny i prognozy na przyszłość

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej Security&Forecasting 2020 "Wyzwania bezpieczeństwa Polski i bezpieczeństwa międzynarodowego – stan obecny i prognozy na przyszłość – konferencja odbędzie się 24-25 marca 2020 r.

22sty

Seminarium "Polityka Iranu a sytuacja na Bliskim Wschodzie"

Koło Naukowe Sił i Służb Specjalnych Akademii Sztuki Wojennej serdecznie zaprasza na seminarium naukowe poświęcone ostatnim wydarzeniom na arenie międzynarodowej.

17sty

Wizyta przedstawicieli ASzWoj w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie

W dniu 16 stycznia br. na zaproszenie Starosty Braniewskiego przedstawiciele Akademii Sztuki Wojennej udali się do Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie. Wizyta rozpoczęła się spotkaniem Rektora – Komendanta gen. bryg. dr inż. Ryszarda Parafianowicza ze Starostą Braniewskim Karolem...

15sty

Akademickie "Pacta Conventa" na rok akademicki 2019/2020

10 stycznia 2020 roku władze ASzWoj, reprezentowane przez prorektora ds. studenckich prof. dr. hab. Jarosława Gryza,  przekazały studentom "Academici Pacta Conventa" – Informator o ponadprogramowych kierunkach rozwoju studentów, z której studenci ASzWoj mogą korzystać w roku akademickim...

15sty

Konferencja naukowa z okazji 25-lecia Wyższych Kursów Obronnych w ASzWoj

15 stycznia br. odbyła się zorganizowana przez Szkołę Administracji Obronnej Akademii Sztuki Wojennej konferencja naukowa z okazji jubileuszu 25-lecia Wyższych Kursów Obronnych nt. „Szanse i perspektywy edukacji obronnej w Rzeczypospolitej Polskiej”. Honorowy patronat na konferencją...

07sty

Seminarium naukowe: Ochrona granicy państwowej wobec współczesnych wyzwań i możliwości

Koło naukowe Pogranicznik zaprasza na III seminarium naukowe, które odbędzie się 14 stycznia br. o godzinie 9.30.

23gru

Zmiany kadrowe w ASzWoj

20 grudnia br. w Sali Tradycji odbyły się uroczystości związane ze zmianami kadrowymi w Akademii Sztuki Wojennej.

20gru

Świąteczne spotkanie opłatkowe w ASzWoj

Serdecznymi, świąteczno-noworocznymi życzeniami rektor-komendant ASzWoj gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz rozpoczął akademickie spotkanie opłatkowe, które miało miejsce 19 grudnia 2019 roku w Kasynie Akademii Sztuki Wojennej.

17gru

Sztuczna inteligencja jako element komunikacji strategicznej

17 grudnia 2019 r. odbyło się IV spotkanie StratCom FORUM w Akademii Sztuki Wojennej. 

17gru

Podróż studyjna w ramach Podyplomowych Studiów Polityki Obronnej

W dniach 9-13 grudnia 2019 roku Akademia Sztuki Wojennej zorganizowała podróż studyjną do Belgii i Holandii w ramach Podyplomowych Studiów Polityki Obronnej (PSPO).

17gru

Podsumowanie działalności sportowej kadry i pracowników Akademii w 2019 roku

W Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej, w dniu 16 grudnia 2019 roku, odbyło się oficjalne podsumowanie działalności sportowej kadry i pracowników Akademii.

13gru

Absolwentka WZiD ASzWoj wśród laureatów konkursu im. Mariana Rejewskiego

12 grudnia 2019 roku w siedzibie Departamentu Wojskowych Spraw Zagranicznych MON odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla laureatów I edycji konkursu im. Mariana Rejewskiego na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską i rozprawę doktorską poświęconą kryptologii,...

13gru

Przedstawiciele Akademii Sztuki Wojennej z roboczą wizytą w Iraku

Zasadniczym celem wizyty, który został zrealizowany, było zapoznanie się z procesem szkolenia irackich żołnierzy przez Polskich instruktorów w ramach NATO Mission Iraq oraz nawiązanie kontaktów z WAR COLLEGE – Iracką uczelnią wojskową.

12gru

Zakończenie szkolenia w ramach WKO w Szkole Administracji Obronnej

W dniu 11 grudnia 2019 r. w ramach Wyższych Kursów Obronnych w Szkole Administracji Obronnej zakończono szkolenie dla grupy Posłów i Senatorów RP.

10gru

Zacieśnienie współpracy ASzWoj z amerykańskimi partnerami w obszarze cyberbezpieczeństwa i edukacji wojskowej

Prorektor ds. wojskowych Akademii Sztuki Wojennej płk dr hab. Dariusz Majchrzak w dniach od 30 listopada do 7 grudnia 2019 roku przebywał z wizytą w USA.

09gru

Rozpoczęcie szkolenia w ramach WKO w Szkole Administracji Obronnej

W dniu 9 grudnia 2019 r. w ramach Wyższych Kursów Obronnych w Szkole Administracji Obronnej, rozpoczęło się szkolenie obronne dla grupy Posłów i Senatorów RP.

09gru

Zakończenie Kursu Obronnego dla funkcjonariuszy Służby Więziennej

W dniu 6 grudnia 2019 roku zakończył się kurs obronny dla funkcjonariuszy jednostek organizacyjnych Służby Więziennej.

06gru

Zakończenie kursu Kierowanie terenowymi organami administracji wojskowej szczebla Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego

W dniu 06.12.2019 r. w Centrum Doskonalenia Kursowego Oficerów Pionu Doskonalenia Kursowego Akademii Sztuki Wojennej, odbyło się uroczyste zakończenie kursu "Kierowanie terenowymi organami administracji wojskowej szczebla Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego (WSzW)".

06gru

Zakończenie obchodów 100-lecia WSWoj oraz otwarcie siedziby Instytutu Józefa Piłsudskiego w ASzWoj

W dniu 5 grudnia br. w Akademii Sztuki Wojennej odbyła się uroczystość zakończenia obchodów 100-lecia Wyższej Szkoły Wojennej oraz otwarcie siedziby Instytutu Józefa Piłsudskiego w Akademii Sztuki Wojennej.

06gru

Generalski futsal w ASzWoj

5 grudnia rozegrany został mecz piłki nożnej, w którym zespół Sztabu Generalnego WP spotkał się z reprezentacją dowództw Generalnego i Operacyjnego RSZ i Dowództwa WOT.

06gru

5 000 uczestnik Wyższego Kursu Obronnego!

W ramach Wyższych Kursów Obronnych w Szkole Administracji Obronnej Akademii Sztuki Wojennej, 5 grudnia 2019 roku, zakończono szkolenie obronne grupy: starostowie, prezydenci miast oraz ich zastępcy.

05gru

Rok szkolenia rezerw osobowych rozpoczęty w Akademii Sztuki Wojennej

W Centrum Doskonalenia Kursowego Oficerów Pionu Doskonalenia Kursowego Akademii Sztuki Wojennej 5 grudnia br. miało miejsce zakończenie dwóch kursów przeszkolenia kadr rezerwy: "Kursu taktycznego dla oficerów rezerwy sztabu batalionu zmechanizowanego" oraz "Kursu taktycznego dla oficerów...

04gru

"Studia MBA na wojskowej uczelni. Jedyne takie w Polsce" - wywiad z dr hab. Anetą Nowakowską-Krystman

– Naszym celem jest stworzenie elitarnego systemu kształcenia dla sektora bezpieczeństwa i obrony. Chcieliśmy dać możliwość rozwoju kadrze kierowniczej i menedżerskiej pracującej na rzecz bezpieczeństwa i obronności, w służbach mundurowych oraz przemyśle zbrojeniowym – mówi dr hab....

02gru

Inauguracja Podyplomowych Studiów Polityki Obronnej

Dziś Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak dokonał inauguracji Podyplomowych Studiów Polityki Obronnej (PSPO).

02gru

Gala Erasmus

Zapraszamy na uroczystą Galę Erasmus, która rozpocznie się 3 grudnia 2019 r. o godzinie 12:00 w Sali widowiskowo-konferencyjnej im. Gen. Franciszka Gągora w Klubie Akademii Sztuki Wojennej.

29lis

Rozpoczęcie realizacji międzynarodowego projektu naukowego - "Innowacyjny model pomocy awatar opiekuna osoby starszej"

28 listopada 2019 roku w Akademii Sztuki Wojennej podpisana została umowa z Centrum Projektów Europejskich na dofinansowanie projektu pt. „Innowacyjny model pomocy awatar opiekuna osoby starszej”.