MENU

Konferencja w ramach programu: "Nauka dla Pokoju i Bezpieczeństwa"

W dniach 21-22 listopada 2018 r. w Warszawie odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja w ramach Programu NATO: "Nauka dla Pokoju i Bezpieczeństwa".  Głównymi organizatorami wydarzenia są: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Stałe Przedstawicielstwo Rzeczypospolitej Polskiej przy NATO, współorganizatorami: Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Miejscem realizacji i gospodarzem konferencji będzie Akademia Sztuki Wojennej.

Spotkanie ma na celu promocję sojuszniczego programu wsparcia współpracy między państwami członkowskimi NATO i krajami partnerskimi, w oparciu o badania naukowe, innowacje technologiczne i wymianę wiedzy.

W pierwszej części (ogólnej) uczestnicy zostaną zapoznani z zasadami Programu Science for Peace and Security (SPS) oraz mechanizmami ubiegania się o granty i dofinansowanie projektów naukowo-badawczych z obszaru bezpieczeństwa i obronności. O doświadczeniach ze współpracy opowiedzą zarówno pracownicy Kwatery Głównej NATO, jak i przedstawiciele kraju partnerskiego, uczestniczącego w konkretnym projekcie SPS.

Druga część spotkania obejmie spotkania w czterech grupach warsztatowych, mających na celu wymianę doświadczeń, skojarzenie ekspertów i odnalezienie potencjalnych partnerów do projektów w ramach programu SPS. Tematyka sesji w grupach skupi się wokół następujących zagadnień:

  • Cyberobrona, cyberbezpieczeństwo;
  • Obrona przed Bronią Masowego Rażenia;
  • Kobiety i bezpieczeństwo;
  • Nowe technologie i bezpieczeństwo;

REJESTRACJA: https://www.archiwum.nauka.gov.pl/en/nato-science-for-peace-and-security-sps-programme-information-day/

Dokumenty do pobrania:


wróć