MENU
28lis

Współpraca z partnerem ze Szwecji coraz bliższa

23lis

Bohaterowie z powrotem w Polsce

23 listopada 2016 w l. Bazie Lotnictwa Transportowego w Wojskowym Porcie Lotniczym Warszawa-Okęcie powitano szczątki oficerów Wojska Polskiego, majora Henryka Floyar-Rajchmana oraz pułkownika Ignacego Matuszewskiego. W uroczystości udział wziął rektor-komendant ASzWoj, płk dr Ryszard...

22lis

Konferencja na temat WOT

18lis

O polityce historycznej i szkolnictwie wojskowym

W Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej odbyła się konferencja prasowa na temat polityki historycznej i szkolnictwa wojskowego.

18lis

Godło Akademii Sztuki Wojennej

Godło Akademii Sztuki Wojennej swoim wizerunkiem nawiązuje bezpośrednio do znaku Wyższej Szkoły Wojennej.

18lis

Nowe obiekty sportowe już otwarte!

18 listopada uroczyście otwarto nowe obiekty sportowe Studium Wychowania Fizycznego i Sportu: umiejscowione tuz przy pływalni boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem oraz dwa boiska do siatkówki plażowej na stadionie przy ul. Ziemskiego.

14lis

Powitanie oficerów

14 listopada br. w sali tradycji rektor-komendant Akademii Sztuki Wojennej płk dr inż. Ryszard Parafianowicz uroczyście powitał oficerów rozpoczynających służbę w ASzWoj.

14lis

Rozpoczęcie szkolenia w ramach WKO

14 listopada 2016 r. rozpoczęło się szkolenie grupy Kierowników Oddziałów Spraw Obronnych w Wydziałach Zarządzania Kryzysowego Województw oraz przedstawicieli Komórek Obronnych Urzędów Marszałkowskich.

14lis

Narodowe Święto Niepodległości

Biało-czerwone balony poszybowały w niebo z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada na terenie kampusu Akademii Sztuki Wojennej wspólnie świętowaliśmy odzyskanie wolności. 

14lis

Akademia Sztuki Wojennej w 53 Varsoviadzie

10lis

Uroczystości w Muzeum im. Józefa Piłsudskiego

W dniu 9 listopada br. odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Muzeum im. Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

02lis

„Żołnierska pamięć”

Jak co roku, w przededniu Wszystkich Świętych, delegacja Akademii oddaje cześć pamięci osób zasłużonych dla historii i tradycji uczelni w ramach akcji „Żołnierska pamięć”. 

28paź

Pożegnanie z mundurem

27 października br. w Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zakończenia zawodowej służby wojskowej. W uroczystym pożegnaniu wzięli udział liczni przedstawiciele kadry i pracowników uczelni.

28paź

Wyróżnienie oficera

25 października 2016 r. w Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej miało miejsce uroczyste wyróżnienie ppłk. Marka Szewczyka.

26paź

Obronność Polski XXI wieku

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej prof. dr hab. Wojciech Fałkowski był gościem konferencji naukowej „Obronność Polski XXI wieku”.

26paź

Sukcesy naszych pływaków

W dniach 19-20 października w obiektach sportowych Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie odbyły się Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w pływaniu.

24paź

RUNbertów 2016 za nami!

23 października plac apelowy Akademii Sztuki Wojennej stał się prawdziwym sportowym miasteczkiem. Tego dnia cała dzielnica żyła IV edycją Biegu Rembertowa, doskonale znanego pod nazwą RUNbertów 2016.

20paź

Dr Bartosiak o geostrategii

Dr Jacek Bartosiak - ekspert do spraw geopolityki i strategii był gościem Ośrodka Badań Azji Centrum Badań nad Bezpieczeństwem ASzWoj.

18paź

Mistrzostwa Szkolnictwa Wojskowego

W obiektach sportowych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w futsalu i biegach przełajowych. Zawody odbyły się w dniach 14-16 października.

17paź

Walka o umysły - nowy typ wojny?

Zakończyła się doroczna konferencja Międzynarodowego Towarzystwa Nauk Wojskowych (International Society of Military Science), pod przewodnictwem Akademii Sztuki Wojennej jako instytucji sprawującej w tym roku prezydencję w ISMS.

05paź

Podyplomowe Studia Wojskowej Służby Zagranicznej

5 października w Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej rozpoczęły się Podyplomowe Studia Wojskowej Służby Zagranicznej. 

04paź

Akademia Sztuki Wojennej - uczelnia elitarna

Prorektor ds. wojskowych Akademii Sztuki Wojennej płk dr hab. Dariusz Majchrzak udzielił wywiadu dla "Polski Zbrojnej". 

03paź

Spotkanie koordynatorów KONSMUND

W dniach 29-30 września 2016 roku w Akademii Marynarki Wojennej Gdyni odbyło się V spotkanie koordynatorów Konsorcjum Mundurowego KONSMUND.

30wrz

Utworzenie ASzWoj

1 października 2016 r. rozpoczęła funkcjonowanie Akademia Sztuki Wojennej, powołana Ustawą z dnia 20 maja 2016 r. o utworzeniu Akademii Sztuki Wojennej (Dz. U. z dn. 24 czerwca 2016 r., poz. 906).

29wrz

Spotkanie dyrektorów szkół

Kilkudziesięciu dyrektorów szkół i nauczycieli klas mundurowych z całej Polski uczestniczyło w dwudniowym seminarium w Akademii Sztuki Wojennej.

27wrz

Pożegnanie z mundurem

27 września z zawodową służbą wojskową pożegnał się płk prof. dr hab. Jan Posobiec. Uroczystej zbiórce w Sali Tradycji przewodniczył prorektor ds. wojskowych płk dr hab. Dariusz Majchrzak.

22wrz

O studiach doktoranckich podczas seminarium w Brnie

W dniach 19-21 września przedstawiciele Akademii Obrony Narodowej ppłk dr inż. Andrzej Soboń oraz Olga Ścigała wzięli udział spotkaniu LoD 7 ds. uczenia się przez całe życie utworzonej przez European Security and Defence College (ESDC).

11wrz

Narodowe Święto Niepodległości w ASzWoj

„To, że spotykamy się dziś, by świętować odzyskanie niepodległości jest zasługą minionych pokoleń” – powiedział rektor-komendant Akademii Sztuki Wojennej płk dr inż. Ryszard Parafianowcz

28sie

Pogrzeb państwowy "Inki" i "Zagończyka"

28 sierpnia 2016 r. w Gdańsku, w 70. rocznicę wykonania wyroku śmierci na bohaterach, odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” i śp. Feliksa Selmanowicza ps. „Zagończyk”.

26sie

Przedstawiciele wojsk specjalnych spotkali się z wykładowcami Akademii

6 sierpnia br. zakończyły się trzydniowe warsztaty z udziałem przedstawicieli polskich i amerykańskich wojsk specjalnych, zorganizowane z inicjatywy Instytutu Obronności Wydziału Zarządzania i Dowodzenia AON.