Finisz targów edukacyjnych z udziałem ASzWoj

Targi edukacyjne 2017

Uczestnictwo przedstawicieli Akademii Sztuki Wojennej podczas tegorocznych targów i warsztatów pozwoliło zaprezentować szerokiemu gronu odbiorców historię i tradycję uczelni, a także obecnie podjęte kierunki działań i rozwoju. Interesująca dla przyszłych studentów okazała się w szczególności oferta edukacyjna, przygotowana na zbliżający się rok akademicki 2017/2018. Dr Joanna Zagdańska, kierownik Wydziału Spraw Studenckich, Doktoranckich i Promocji, odpowiedzialna za promocję oferty kształcenia i udział w targach, dodaje: - Wiele pytań dotyczyło warunków socjalno-bytowych, w tym stypendiów i możliwości zakwaterowania w akademikach. Uczniowie chcieli również pozyskać informacje o przyszłej pracy - miejscach, w których znajdą zatrudnienie po ukończeniu edukacji w murach Akademii. Tegoroczna promocja przebiegała pod hasłem „Poznajmy się”, co pozwoliło stworzyć swobodną atmosferę do wymiany poglądów dotyczących szeroko pojętej nauki i tzw. „opłacalnych” kierunków studiów, a także opowiedzenia wielu ciekawostek o samym studiowaniu.   

Targi edukacyjne 2017

Stoisko promocyjne Akademii Sztuki Wojennej, ze względu na specyfikę uczelni i jej unikatowy charakter, wzbudzało spore zainteresowanie, zarówno wśród tegorocznych maturzystów, jak i nauczycieli. Szczególne wyróżnienie dla delegacji ASzWoj zostało przyznane w Grajewie, gdzie podczas targów Akademia otrzymała „Puchar Starosty Grajewskiego za najciekawsze stoisko na prezentacjach edukacyjno-doradczych”.

Targi edukacyjne 2017

Stałymi uczestnikami targów edukacyjnych byli pracownicy Wydziału Spraw Studenckich, Doktorancki i Promocji, a gościnnie uczestniczyli w nich także pracownicy Biura Rektora (Wydziału Wychowawczego, Sekcji Komunikacji Społecznej) oraz studenci ASzWoj, w szczególności ci udzielający się na co dzień w kołach i organizacjach studenckich. W spotkaniach z uczniami szkół ponadgimnazjalnych brały udział również delegacje z WBN, WZiD i WWoj. Wspólne warsztaty i prelekcje zaszczepiły w przyszłych studentach chęć poznawania obszarów związanych m.in. z bezpieczeństwem, obronnością, logistyką, lotnictwem czy zarządzaniem.

Targi edukacyjne 2017

- Spośród ponad 40 różnych lokalizacji, w których gościli pracownicy i studenci Akademii,  trudno jest wskazać te „najważniejsze”. Każde bowiem spotkanie twarzą w twarz z młodym człowiekiem, szukającym pomysłu na swoją przyszłość, jest inspirującym doświadczeniem. – wyjaśnia dr Zagdańska. – Na pewno warto podkreślić świetną organizację targów i duże zainteresowanie Akademią młodzieży w Augustowie, Rzeszowie i Radomiu.

Targi edukacyjne 2017

Dzięki takim inicjatywom jak targi edukacyjne, specjaliści ze szkół wyższych mają okazję opowiedzieć maturzystom nie tylko o kierunkach realizowanych studiów, ale także o perspektywach ich rozwoju. Świadomość decyzji przy wyborze kierunku studiów przekłada się na studencką aktywność, a w późniejszym okresie - także na poziom wykształcenia studentów opuszczających uczelniane mury i ich atrakcyjność na rynku pracy.

Tymczasem, trzymamy kciuki za tegorocznych Maturzystów!

Informację wytworzył:
Informację wprowadził/ostatnio modyfikował:
Weronika Kukla
Data wytworzenia informacji:
2017-05-08
Data ostatniej zmiany:
2017-05-08
Data dodania i edycji:
2017-05-08 15:51:26 :
Weronika Kukla