MENU

Brązowy medal Mistrzostw Polski dla ASzWoj!

Reprezentacja Akademii Sztuki Wojennej zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej.

W tym roku kolejną edycję mistrzostw Polski zorganizował Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W rywalizacji o Puchar Rektora UAM wzięło udział blisko 200 pracowników z 19 zespołów polskich uczelni wyższych.

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: OPEN oraz powyżej 50 lat. Brązowy medal w kategorii wiekowej 50+ wywalczyła reprezentacja ASzWoj w składzie: prof. dr hab. inż. Marek Wrzosek, płk dr inż. Marek Sołoducha, dr Jan Knetki, dr Zbigniew Skwarek, dr Dariusz Kryszk, ppłk dr Piotr Niewęgłowski.

Jedno z indywidualnych wyróżnień przypadło również zawodnikowi ASzWoj. Szef Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych uczelni płk dr inż. Marek Sołoducha został uznany za najlepszego blokującego turnieju.

W kategorii bez limitu wieku (OPEN) o medale walczyła również pierwsza reprezentacja ASzWoj. Drużyna kierowana przez ppłk mgr Adama Matyję ostatecznie zajęła 7 miejsce wśród polskich uczelni wyższych.

***

VI Mistrzostwa Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej o Puchar Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza rozegrany były w dniach 1- 3 marca na obiektach akademickiego ośrodka sportu poznańskiej uczelni. W kategorii open - I miejsce zdobyła drużyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Złoty medal i mistrzostwo polski w kategorii 50+ wywalczył zespół pracowników Politechniki Łódzkiej.

Tekst: dr Dariusz Kryszk