MENU

Świąteczne spotkania w ASzWoj

W przededniu Świąt Bożego Narodzenia w Akademii Sztuki Wojennej odbyły się uroczyste spotkania opłatkowe.

W zorganizowanej w murach Akademii odprawie rocznej, z udziałem sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Tomasza Zdzikota, uczestniczyli rektor-komendant Akademii Sztuki Wojennej gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz oraz rektorzy uczelni wojskowych. Podczas spotkania podsumowano kończący się rok, była to także okazja do złożenia świątecznych życzeń.

Rektor-komendant ASzWoj tradycyjnie spotkał się także ze społecznością akademicką. W świąteczny nastrój zgromadzonych wprowadziła wspólnie odśpiewana kolęda „Wśród nocnej ciszy”. Następnie gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz omówił zrealizowane przedsięwzięcia mijającego roku – W roku 2018 w Akademii Sztuki Wojennej wiele rzeczy się udało – zrealizowaliśmy liczne projekty, konferencje, seminaria, przedsięwzięcia ogólnoakademickie, a mury naszej uczelni odwiedzali znamienici goście. Za to wszystko, za dobrą pracę i służbę, chciałbym Państwu bardzo serdecznie podziękować. (…) Był to rok udany i ważny w rozwoju Akademii Sztuki Wojennej – podkreślił generał.

Wszystkim obecnym rektor-komendant Akademii złożył bożonarodzeniowe życzenia – Chciałbym Państwu życzyć udanych Świąt, wszelkiej pomyślności w nadchodzącym nowym 2019 roku. Państwu i Państwa Najbliższym życzę wszystkiego najlepszego. Generał Parafianowicz podkreślił również, że czas Świąt Bożego Narodzenia ma istotne znaczenie w dziejach i tradycji narodu polskiego – jest to duża część tradycji naszego narodu, która tenże naród scalała, spajała przez wszystkie lata jego istnienia, szczególnie w momentach, gdy nie mieliśmy własnej samodzielności i suwerenności.

Kapelan ASzWoj ks. kan. mjr  Ireneusz Biruś przypomniał, że Święta Bożego Narodzenia są cudem – Bóg staje się człowiekiem, po to by człowiek stał się Bogiem. Ksiądz kapelan życzył wszystkim, aby świąteczny czas był wypełniony radością i spotkaniami z najbliższymi.

Po odczytaniu fragmentu ewangelii społeczność akademicka i zgromadzeni goście podzielili się pobłogosławionym przez kapłana opłatkiem, składali sobie życzenia i degustowali tradycyjne wigilijne potrawy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć - KLIKNIJ!


wróć