MENU

„Bezpieczna Polska” z udziałem ASzWoj

14 stycznia br. w szesnastu polskich miastach odbyły się pikniki militarne pod hasłem „Bezpieczna Polska”. Wydarzenia plenerowe zostały zorganizowane w związku z powitaniem amerykańskich żołnierzy, którzy w ramach realizacji zobowiązań sojuszniczych będą stacjonować na terenie naszego kraju i umacniać wschodnią flankę NATO. W warszawskim pikniku wzięła udział Akademia Sztuki Wojennej. 

Podczas sobotniej imprezy plenerowej na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbył się koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, a także instruktaż pierwszej pomocy przedmedycznej i pokaz musztry paradnej Kompanii Reprezentacyjnej WP. Uczestnicy mogli również na bieżąco śledzić wydarzenia z Żagania z udziałem ministra, które były transmitowane na telebimach. Ponadto, Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego zorganizował zbiórkę, mającą na celu udzielenie wsparcia dla chrześcijan w Syrii. W trakcie pikniku nie mogło zabraknąć także wojskowej grochówki.

Stoisko promocyjne Akademii Sztuki Wojennej przykuło uwagę uczestników i wzbudziło duże zainteresowanie. Odwiedzili je m.in. przedstawiciele klas mundurowych, zainteresowani rozpoczęciem studiów w murach ASzWoj.


wróć