MENU

Powitanie zagranicznych studentów w ASzWoj

14 lutego w Sali Tradycji ASzWoj odbyło się oficjalne powitanie studentów programu Erasmus+ przez władze uczelni. 22 młodych ludzi z 8 państw UE przez najbliższe miesiące będzie zdobywać wykształcenie w murach rembertowskiej Akademii.

Prorektor ds. studenckich ASzWoj prof. dr hab. Jarosław Gryz złożył przybyłym gościom życzenia pomyślności i wielu niezapomnianych chwil spędzonych podczas studiowania w Polsce. Spotkanie było także okazją do wręczenia uczestnikom programu Erasmus+ legitymacji studenckich. Po zakończonej uroczystości studenci zwiedzili Salę Tradycji, zostali zapoznani ze strukturą i funkcjonowaniem Akademii, a także zobaczyli najważniejsze obiekty, znajdujące się na terenie kampusu ASzWoj.

Oficjalne powitanie studentów było równocześnie inauguracją tzw. Orientation Week, czyli tygodnia powitalnego dla Erasmusów. W ramach tego przedsięwzięcia zagranicznych gości czaka spotkanie integracyjno-zapoznawcze pod hasłem „Tea-meeting” - organizatorzy przewidują naukę poloneza, prezentację filmów o historii Polski i Warszawy, a także gry integracyjne. W następnych dniach uczestnicy programu Erasmus+ spotkają się z przedstawicielami Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej oraz Komendy Stołecznej Policji, podczas których rozmawiać będą o szeroko pojętym bezpieczeństwie na terenie RP. Studenci wezmą także udział w pokazie walki wręcz w wykonaniu uczniów klasy mundurowej z I LO PUL w Wołominie. Pod koniec tygodnia Erasmusi pojawią się z wizytą w Sejmie oraz w Muzeum Fryderyka Chopina.

Prowadzone działania mają na celu aklimatyzację studentów zagranicznych w środowisku akademickim oraz zainteresowanie ich polską historią, kulturą i tradycjami, znajdującymi odzwierciedlenie także w ASzWoj.


wróć