MENU
03lip

Pracownicy WZiD z wizytą w „Nicolae Balcescu” Land Forces Academy w Rumunii

W dniach 10-16 czerwca 2018 r. pracownicy WZiD odwiedzili w ramach programu Erasmus+ (Staff Mobility for Teaching oraz Staff Mobility for Training) "Nicolae Balcescu" Land Forces Academy w Sibiu w Rumunii.

02lip

Przedstawiciele ASzWoj z wizytą w Vasil Levski National Military University

W dniach 11-15 czerwca br. przedstawiciele Akademii Sztuki Wojennej uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowym w ramach programu Erasmus+ do Vasil Levski National Military University, mieszczącego się w Veliko Tarnowo w Bułgarii.

02lip

Zagraniczny wyjazd szkoleniowy reprezentantów ASzWoj

W dniach 28 maja – 1 czerwca br. odbył się wyjazd szkoleniowy reprezentantów Akademii Sztuki Wojennej na Narodowy Uniwersytet Wojskowy im. Wasyla Lewskiego w Wielkim Tyrnowie w Bułgarii.

28cze

Uroczyste zakończenie roku WZiD

W środę, 29 czerwca br. w sali widowiskowo-konferencyjnej im. gen. F. Gągora odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2017/2018 Wydziału Zarządzania i Dowodzenia.

28cze

Konferencja w Atenach z udziałem naukowców z ASzWoj

W dniach 18-21 czerwca 2018 r. w Atenach (Grecja) odbyła się konferencja nt. 16th Annual International Conference on International Studies. Gospodarzem konferencji był Ateński Instytut Badań i Edukacji (Athens Institute for Education and Research).

26cze

Eksperci o zarządzaniu przedsiębiorstwem zbrojeniowym

26 czerwca br. podczas Targów BALT MILITARY EXPO organizowanych w Gdańsku odbyła się Krajowa Konferencja Naukowa pt. „Przedsiębiorstwa przyszłości polskiego przemysłu obronnego”, zorganizowana przez Wydział Zarządzania i Dowodzenia ASzWoj.

23cze

Aktywny udział logistyków WZiD w międzynarodowej konferencji

W dniach 19-21.06.2018 r. delegacja Wydziału Zarządzania i Dowodzenia wzięła udział w międzynarodowej konferencji naukowej Modern aspects of security – challenges, approaches, solutions organizowanej przez G.S. Rakovski National Defence Collage w Sofii (Bułgaria).

18cze

Reprezentantki WZiD o bezpieczeństwie lokalnym

Przedstawicielki Wydziału Zarządzania i Dowodzenia w dniu 14 czerwca 2018 r. wzięły udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Bezpieczeństwo lokalne – perspektywa społeczna i organizacyjna zorganizowanej przez Kolegium Jagiellońskie Toruńską Szkołę Wyższą.

15cze

Logistyczna współpraca uczelni wojskowych

14 czerwca br. przedstawiciele Wydziału Zarządzania i Dowodzenia ASzWoj wzięli udział w seminarium naukowym nt. „System logistyczny Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – Raport 2019”, zorganizowanym na terenie Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we...

12cze

Konferencja Naukowa Logistyki Stosowanej z udziałem IL WZiD

W dniach 06-08 czerwca br. w Jadwisinie odbyła się X Konferencja Naukowa Logistyki Stosowanej:  Technologie podwójnego zastosowania w logistyce cywilnej i wojskowej. Teoria i praktyka, zorganizowana przez Wydział Logistyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

08cze

Podróż studyjna do 32 BLT

W dniu 7 czerwca 2018 r. odbyła się podróż studyjna grupy studentów 2 roku studiów licencjackich na kierunku Lotnictwo do 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

05cze

O doświadczeniach z misji i operacji pokojowych ONZ - relacja z konferencji

04cze

Pracownicy WZiD z wizytą w National University of Public Service w Budapeszcie

W dniach 20-25 maja 2018 r. delegacja Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej uczestniczyła w ramach programu Erasmus+ (Teaching Staff Mobility) w wyjeździe dydaktycznym na Węgrzech.

01cze

Doktoranci po raz 8. dyskutowali o obronności i bezpieczeństwie

W dniu 26 maja br. w murach Akademii Sztuki Wojennej odbyła się VIII edycja Konferencji Doktorantów Wydziału Zarządzania i Dowodzenia pt. „Obronność i bezpieczeństwo. Wczoraj, dziś i jutro”.

25maj

Nauka dla biznesu

W dniach 14-15 maja br. w spółce PGZ Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. zespól pod kierownictwem mjr. dr. inż. Piotra Maślocha rozpoczął prace nad oprogramowaniem "Holoshooter"do strzelnic kontenerowych stanowiących ofertę wyżej wymienionego...

21maj

Warszawskie Dni Logistyki z udziałem przedstawicieli WZiD

W dniach 17-18 maja br. na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się VIII Warszawskie Dni Logistyki. Wzorem lat ubiegłych podczas spotkania nie mogło zabraknąć przedstawicieli Wydziału Zarządzania i Dowodzenia ASzWoj.

18maj

Dylematy współczesnego zarządzania

VI konferencja naukowa pt.: "Dylematy współczesnego zarządzania" zorganizowana w dniach 16-17 maja 2018 r. w Wojanowie przez Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu zgromadziła wielu naukowców z różnych ośrodków akademickich.

18maj

Rada Programowa Instytutu Logistyki

17 maja br. odbyło się drugie posiedzenie Rady Programowej kierunku "logistyka". Spotkaniu przewodniczył dyrektor Instytutu Logistyki dr hab. inż. Stanisław Smyk, prof. ASzWoj.

18maj

Dzień Interesariuszy Zewnętrznych dla kierunku Zarządzanie i Dowodzenie

15 maja 2018 r. w Instytucie Zarządzania odbył się Dzień Interesariuszy Zewnętrznych, w ramach działalności Rady Programowej dla kierunku Zarządzanie i Dowodzenie.

17maj

Sopockie spotkania menadżerów jakości

W dniach 15-16 maja 2018 r. w Sopocie odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Menadżerów Jakości, Produkcji i Logistyki. Konferencyjne spotkania panelowe były miejscem wymiany doświadczeń a jednocześnie prezentacji osiągnięć z zakresu wykorzystania narzędzi jakości w praktyce...

15maj

Przedstawiciele WZiD na międzynarodowej konferencji

Przedstawiciele Wydziału Zarządzania i Dowodzenia w dniach 10–11 maja 2018 r. wzięli udział w XXIX Międzynarodowej Konferencji Naukowej: Partycypacja samorządu terytorialnego oraz grup dyspozycyjnych w kształtowaniu systemu bezpieczeństwa państwa we Wrocławiu.

15maj

Z żalem zawiadamiamy o śmierci naszego pracownika

Z przykrością informujemy, w dniu 12.05.2018 r. zmarła nagle mgr inż. Elżbieta SOBIECH, były pracownik Ośrodka Obliczeniowego ASG WP w latach 1970–1980, nieetatowy nauczyciel i wychowawca młodzieży akademickiej WZiD w latach 2009–2018.

08maj

Lotnicza konferencja w Rzeszowie

W dniach 24-25 kwietnia br. na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja Prawa Lotniczego i Kosmicznego oraz Technologii - nowe wyzwania.

24kwi

Sympozjum przemysłowo-naukowe „Zarządzanie przedsiębiorstwem zbrojeniowym”

21 kwietnia br. Wydział Zarządzania i Dowodzenia zorganizował w ramach studiów podyplomowych „Zarządzanie przedsiębiorstwem z branży zbrojeniowej” pierwsze sympozjum przemysłowo-naukowe. Jego celem było przedstawienie determinantów wpływających na zarządzanie przedsiębiorstwem...

23kwi

"Logistyka a Bezpieczeństwo" 2018 za nami

19kwi

Combat Logistics 2018

W dniach 17-19.04.2018 r. delegacja Wydziału Zarządzania i Dowodzenia w składzie: płk dr hab. inż. Tomasz JAŁOWIEC, ppłk dr inż. Dariusz GRALA i ppłk dr inż. Jarosław WINIARSKI wzięła aktywny udział w międzynarodowej konferencji Combat Logistics 2018

12kwi

"Dzień Interesariuszy Wewnętrznych" w Wydziale Zarządzania i Dowodzenia

11 kwietnia br. w Wydziale Zarządzania i Dowodzenia odbył się „Dzień Interesariuszy Wewnętrznych”. Podczas inauguracji odbyło się oficjalne przekazanie certyfikatów, którymi nagrodzono WZiD w ramach III edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z...

10kwi

Prestiżowe certyfikaty „Studia z Przyszłością” dla WZiD ASzWoj

29mar

Wielkanocne spotkanie WZiD

28 marca br. na Wydziale Zarządzania i Dowodzenia odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne. Udział w nim wzięli przedstawiciele władz ASzWoj oraz poszczególnych wydziałów, dyrektorzy instytutów WZiD, kierownicy katedr, kadra naukowo-dydaktyczna, pracownicy, a także delegacje studentów...

25mar

Wielkanocne życzenia od władz Wydziału