MENU
15cze

Logistyczna współpraca uczelni wojskowych

14 czerwca br. przedstawiciele Wydziału Zarządzania i Dowodzenia ASzWoj wzięli udział w seminarium naukowym nt. „System logistyczny Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – Raport 2019”, zorganizowanym na terenie Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we...

12cze

Konferencja Naukowa Logistyki Stosowanej z udziałem IL WZiD

W dniach 06-08 czerwca br. w Jadwisinie odbyła się X Konferencja Naukowa Logistyki Stosowanej:  Technologie podwójnego zastosowania w logistyce cywilnej i wojskowej. Teoria i praktyka, zorganizowana przez Wydział Logistyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

08cze

Podróż studyjna do 32 BLT

W dniu 7 czerwca 2018 r. odbyła się podróż studyjna grupy studentów 2 roku studiów licencjackich na kierunku Lotnictwo do 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

05cze

O doświadczeniach z misji i operacji pokojowych ONZ - relacja z konferencji

04cze

Pracownicy WZiD z wizytą w National University of Public Service w Budapeszcie

W dniach 20-25 maja 2018 r. delegacja Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej uczestniczyła w ramach programu Erasmus+ (Teaching Staff Mobility) w wyjeździe dydaktycznym na Węgrzech.

01cze

Doktoranci po raz 8. dyskutowali o obronności i bezpieczeństwie

W dniu 26 maja br. w murach Akademii Sztuki Wojennej odbyła się VIII edycja Konferencji Doktorantów Wydziału Zarządzania i Dowodzenia pt. „Obronność i bezpieczeństwo. Wczoraj, dziś i jutro”.

25maj

Nauka dla biznesu

W dniach 14-15 maja br. w spółce PGZ Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. zespól pod kierownictwem mjr. dr. inż. Piotra Maślocha rozpoczął prace nad oprogramowaniem "Holoshooter"do strzelnic kontenerowych stanowiących ofertę wyżej wymienionego...

21maj

Warszawskie Dni Logistyki z udziałem przedstawicieli WZiD

W dniach 17-18 maja br. na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się VIII Warszawskie Dni Logistyki. Wzorem lat ubiegłych podczas spotkania nie mogło zabraknąć przedstawicieli Wydziału Zarządzania i Dowodzenia ASzWoj.

18maj

Dylematy współczesnego zarządzania

VI konferencja naukowa pt.: "Dylematy współczesnego zarządzania" zorganizowana w dniach 16-17 maja 2018 r. w Wojanowie przez Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu zgromadziła wielu naukowców z różnych ośrodków akademickich.

18maj

Rada Programowa Instytutu Logistyki

17 maja br. odbyło się drugie posiedzenie Rady Programowej kierunku "logistyka". Spotkaniu przewodniczył dyrektor Instytutu Logistyki dr hab. inż. Stanisław Smyk, prof. ASzWoj.

18maj

Dzień Interesariuszy Zewnętrznych dla kierunku Zarządzanie i Dowodzenie

15 maja 2018 r. w Instytucie Zarządzania odbył się Dzień Interesariuszy Zewnętrznych, w ramach działalności Rady Programowej dla kierunku Zarządzanie i Dowodzenie.

17maj

Sopockie spotkania menadżerów jakości

W dniach 15-16 maja 2018 r. w Sopocie odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Menadżerów Jakości, Produkcji i Logistyki. Konferencyjne spotkania panelowe były miejscem wymiany doświadczeń a jednocześnie prezentacji osiągnięć z zakresu wykorzystania narzędzi jakości w praktyce...

15maj

Przedstawiciele WZiD na międzynarodowej konferencji

Przedstawiciele Wydziału Zarządzania i Dowodzenia w dniach 10–11 maja 2018 r. wzięli udział w XXIX Międzynarodowej Konferencji Naukowej: Partycypacja samorządu terytorialnego oraz grup dyspozycyjnych w kształtowaniu systemu bezpieczeństwa państwa we Wrocławiu.

15maj

Z żalem zawiadamiamy o śmierci naszego pracownika

Z przykrością informujemy, w dniu 12.05.2018 r. zmarła nagle mgr inż. Elżbieta SOBIECH, były pracownik Ośrodka Obliczeniowego ASG WP w latach 1970–1980, nieetatowy nauczyciel i wychowawca młodzieży akademickiej WZiD w latach 2009–2018.

08maj

Lotnicza konferencja w Rzeszowie

W dniach 24-25 kwietnia br. na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja Prawa Lotniczego i Kosmicznego oraz Technologii - nowe wyzwania.

24kwi

Sympozjum przemysłowo-naukowe „Zarządzanie przedsiębiorstwem zbrojeniowym”

21 kwietnia br. Wydział Zarządzania i Dowodzenia zorganizował w ramach studiów podyplomowych „Zarządzanie przedsiębiorstwem z branży zbrojeniowej” pierwsze sympozjum przemysłowo-naukowe. Jego celem było przedstawienie determinantów wpływających na zarządzanie przedsiębiorstwem...

23kwi

"Logistyka a Bezpieczeństwo" 2018 za nami

19kwi

Combat Logistics 2018

W dniach 17-19.04.2018 r. delegacja Wydziału Zarządzania i Dowodzenia w składzie: płk dr hab. inż. Tomasz JAŁOWIEC, ppłk dr inż. Dariusz GRALA i ppłk dr inż. Jarosław WINIARSKI wzięła aktywny udział w międzynarodowej konferencji Combat Logistics 2018

12kwi

"Dzień Interesariuszy Wewnętrznych" w Wydziale Zarządzania i Dowodzenia

11 kwietnia br. w Wydziale Zarządzania i Dowodzenia odbył się „Dzień Interesariuszy Wewnętrznych”. Podczas inauguracji odbyło się oficjalne przekazanie certyfikatów, którymi nagrodzono WZiD w ramach III edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z...

10kwi

Prestiżowe certyfikaty „Studia z Przyszłością” dla WZiD ASzWoj

29mar

Wielkanocne spotkanie WZiD

28 marca br. na Wydziale Zarządzania i Dowodzenia odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne. Udział w nim wzięli przedstawiciele władz ASzWoj oraz poszczególnych wydziałów, dyrektorzy instytutów WZiD, kierownicy katedr, kadra naukowo-dydaktyczna, pracownicy, a także delegacje studentów...

25mar

Wielkanocne życzenia od władz Wydziału

21mar

Naukowo o niepełnosprawności żołnierzy i funkcjonariuszy - relacja z konferencji

20 marca br. w auli Biblioteki Głównej Akademii Sztuki Wojennej odbyła się Krajowa Konferencja Naukowa pt. „Wsparcie mobilności niepełnosprawnych ruchowo żołnierzy i funkcjonariuszy”.

16mar

Praktyczny wymiar współpracy WZiD i WCBKT S.A.

W dniu 13 marca 2018 roku prof. dr hab. Stanisław Sirko oraz mgr inż. Sławomir Sobczak w ramach cyklu szkoleń dla pracowników WCBKT S.A., przeprowadzili zajęcia nt. „Projektowanie procesów i zarządzanie procesami”.

14mar

ZZL - rozpoczęcie studiów podyplomowych

Prodziekan WZiD płk dr hab. inż. Tomasz Jałowiec uroczyście rozpoczął pierwszy zjazd studiów podyplomowych „Zarządzanie Zasobami Ludzkimi".

12mar

„Logistyka w naukach o zarządzaniu” z udziałem przedstawicieli ILog WZiD

W dniach 8-9 marca br. we Wrocławiu odbyła się IV edycja Konferencji Naukowej „Logistyka 2018. Logistyka w naukach o zarządzaniu”, W ogólnopolskim spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Instytutu Logistyki Wydziału Zarządzania i Dowodzenia ASzWoj.

12mar

Szkolenie w zakresie niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym ruchowo

Dnia 8 marca 2018 r. w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie odbyło się szkolenie studentów w zakresie niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym. Stanowiło ono owoc współdziałania współorganizatorów konferencji  „Wsparcie mobilności niepełnosprawnych ruchowo żołnierzy i...

06mar

Logistyka – Raport 2019

6 marca 2018 roku zespół oficerów i pracowników z Instytutu Logistyki WZiD oraz Zakładu Logistyki Wojskowej WWoj wzięli udział w spotkaniu zespołu ds. opracowania raportu „System logistyczny Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – Raport 2019”, które odbyło się w siedzibie Sztabu...

06mar

„Wsparcie mobilności niepełnosprawnych ruchowo żołnierzy i funkcjonariuszy”

20 marca 2018 roku w Akademii Sztuki Wojennej odbędzie się Krajowa Konferencja Naukowa pt. „Wsparcie mobilności niepełnosprawnych ruchowo żołnierzy i funkcjonariuszy”.

06mar

Koło Naukowe Studentów Logistyki w przedsiębiorstwie logistycznym "Flex"

Koło Naukowe Studentów Logistyki wraz z opiekunem dr. Jackiem Kurowskim, jak co roku zorganizowało wyjazd studyjny. W dniu 27 lutego br. delegacja KNSL, studenci kierunku Logistyka oraz pracownicy Instytutu Logistyki - dr Marek Mróz oraz mgr Agnieszka Duda - uczestniczyli w wyjeździe do...