MENU

Relacja z jubileuszowej konferencji "Logistyka a Bezpieczeństwo" 2019

W dniach 4-5 kwietnia 2019 roku w murach Akademii Sztuki Wojennej odbyła się już X Ogólnopolska konferencja naukowa „Logistyka a Bezpieczeństwo”, zorganizowana przez Koło Naukowe Studentów Logistyki, której tematem przewodnim były „Innowacyjne rozwiązania logistyczne”. Pierwszego dnia studenci, naukowcy oraz przedstawiciele świata biznesu zebrali się w auli Biblioteki Głównej Akademii Sztuki Wojennej i wysłuchali 10 referatów przygotowanych przez studentów takich uczelni, jak Wojskowa Akademia Techniczna, Uniwersytet Łódzki oraz Politechnika Poznańska.

Zaprezentowane referaty przygotowane były na wysokim poziomie, o co zadbała Komisja konkursowa, w składzie: Dziekan Wydziału Zarządzania Dowodzenia płk dr hab. inż. Tomasz Jałowiec, Prodziekan Wydziału Zarządzania i Dowodzenia ppłk dr inż. Dariusz Grala, Zastępca Dyrektora Instytutu Logistyki dr Mariusz Fornal, Opiekun KNSL dr Joanna Antczak, Zastępca Dyrektora ds. Naukowych ITS dr hab. inż. Andrzej Świderski, Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju ITS dr Ewa Dębicka oraz Security Manager Flextronics Logistics Poland Sp. z o. o. Tomasz Staniaszek.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęły studentki z Politechniki Poznańskiej: Kinga Stanisławska i Natalia Smarzyńska z referatem „Internet rzeczy - droga do inteligentnego przemysłu”. Drugie miejsce przypadło studentce WAT – Sylwii Kuropatwińskiej, która zaprezentowała referat „Współczesne rozwiązania problemu ostatniej mili”. Natomiast trzecie miejsce, za referat pt. „Rola e-monitoringu przesyłek w budowaniu relacji z klientami”, zdobyły Anastazja Topolska oraz Paulina Pawlaczyk z Uniwersytetu Łódzkiego. Oprócz tego jury postanowiło wyróżnić trzy referaty.

Drugiego dnia odbył się wyjazd studyjny do Instytutu Transportu Samochodowego, gdzie uczestnicy konferencji mogli poznać jego historię i realizowane zadania, a także jego wyposażenie. Studenci mieli możliwość skorzystania z symulatorów: dachowania, zderzenia z drzewem, samochodu ciężarowego i osobowego. W ITS-ie znajduje się także waga - „test słonia”, jak też urządzenie do badania czasu reakcji. Kolejną z zaprezentowanych przez pracowników ITS atrakcji, były samochody przystosowane dla kierowców niepełnosprawnych, które posiadały specjalne dźwignie i podnośniki, pozwalające na sprawne i wygodne złożenie wózka inwalidzkiego.

Wycieczka ta była ciekawym urozmaiceniem dwudniowej konferencji. Dziękujemy Instytutowi Transportu Samochodowego za możliwość zrealizowania wyjazdu studyjnego oraz za współpracę przy jubileuszowej, X edycji konferencji „Logistyka a Bezpieczeństwo”.


wróć