MENU

Wizyta studentów WZiD w Centrum Weterana

W dniu 26.02.2019 roku studenci Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej wraz z pracownikami - dr Marią Jabłońską - Wołoszyn oraz dr Aleksandrą Kaczmarek, odwiedzili Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa w Warszawie.

Wizyta rozpoczęła się uroczystym upamiętnieniem dwóch polskich żołnierzy poległych na misji w Afganistanie – st. kpr. Szymona SŁOWIKA oraz kpr. Huberta KOWALEWSKIEGO. Żołnierzy uczczono minutą pamięci oraz zapalono znicze.

Następnie studenci uczestniczyli w niezwykle ciekawej prelekcji, poświęconej weteranom Wojska Polskiego oraz zapoznali się z zadaniami i bieżącą działalnością Centrum Weterana.

Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie Sali Tradycji, w której studenci mieli możliwość poznać historię i znaczenie udziału polskich żołnierzy w misjach i operacjach wojskowych poza granicami państwa. Zaprezentowane i omówione zostały dokumenty i pamiątki związane z ich udziałem w wymienionych działaniach.

Końcowym akcentem wizyty było oddanie hołdu poległym żołnierzom pod Pomnikiem Pamięci.

Uczestnicy serdecznie dziękują Zespołowi Edukacji i Tradycji Centrum Weterana, szczególnie p. Agacie Krzemińskiej oraz p. Tomaszowi Jasionkowi za przeprowadzenie pouczających wykładów oraz pomoc w organizacji spotkania.

 

Opracowała: Aleksandra Kaczmarek
Zdjęcia: Centrum Weterana


wróć