MENU

Koło Naukowe Studentów Logistyki w przedsiębiorstwie logistycznym "Flex"

Koło Naukowe Studentów Logistyki wraz z opiekunem dr. Jackiem Kurowskim, jak co roku zorganizowało wyjazd studyjny. W dniu 27 lutego br. delegacja KNSL, studenci kierunku Logistyka oraz pracownicy Instytutu Logistyki - dr Marek Mróz oraz mgr Agnieszka Duda - uczestniczyli w wyjeździe do przedsiębiorstwa Flex w Łodzi.

Wyjazd był niezwykłą okazją do zapoznania się z praktyką logistyczną w przedsiębiorstwie, które szczyci się najwyższymi standardami jakości, docenianymi przez klientów, takich jak Dell, Philips czy Lenovo. Zwiedzający zostali zapoznani ze wszystkimi rodzajami usług logistycznych świadczonych aktualnie przez firmę Flex. Menedżerowie: pan Tomasz Staniaszek i pan Zbigniew Kopeć przedstawili uczestnikom nie tylko zasady realizacji usług logistycznych, ale zapoznali także z praktycznymi uwarunkowaniami funkcjonowania logistyki produkcji, dystrybucji oraz organizowania zindywidualizowanych usług dla różnych klientów.

Firma Flex koncentruje się na potrzebach obsługiwanych przez siebie przedsiębiorstw, oferując elastyczny wachlarz usług, są to m.in. linie produkcyjne, działy serwisowe. Działając w globalnych łańcuchach logistycznych Firma stosuje najnowocześniejsze rozwiązania, ale korzysta także ze zgłaszanych przez pracowników pomysłów w ramach realizowanego programu Kaizen.

Przedsiębiorstwo Flex od 2010 roku wspiera działania naszego Koła Naukowego jest Mecenasem sztandarowego projektu KNSL – Konferencji „Logistyka a Bezpieczeństwo”. Flex na podstawie umowy o współpracy z naszą Akademią - przyjmuje studentów na staże oraz praktyki do firmy, a także prowadzi zajęcia podczas warsztatów organizowanych w cyklu Akademia Menedżera Logistyki. Dyrektor Generalny Flex w Łodzi pan Krzysztof Żukowski  osobiście uczestniczy w warsztatach, jest członkiem komisji konkursowej podczas konferencji, a ostatnio został członkiem Komisji Programowej na Kierunku Logistyka.

Pamiątkowe zdjęcia świadczą o tym, że wyjazd był udany. Studenci przyznają, że wyjazdy są bardzo pożyteczne i przyjemniejsze niż teoretyczne poznawanie logistyki, jednak to właśnie znajomość teorii pozwoliła studentom na zadawanie wielu ważnych pytań.

Studenci KNSL i dr Jacek Kurowski
fot. Krystyna Marlęga


wróć