MENU
09gru

Godziny pracy dziekanatu

Uprzejmie informujemy, że dziekanat Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego jest czynny:...

02gru

O powyborczej rzeczywistości w USA

Doradca zespołu przejściowego prezydenta-elekta USA Donalda Trumpa William Palatucci oraz działacz Partii Demokratycznej Richard Gordon byli prelegentami sympozjum nt. powyborczej rzeczywistości w USA.

01gru

Konferencja metodyczna WKO

30 listopada 2016 roku w Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego rozpoczęła się Konferencja Metodyczna Wyższych Kursów Obronnych.

01gru

Pierwsza taka olimpiada

9 grudnia w murach ASzWoj odbędzie się II etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, w której udział wezmą uczniowie polskich szkół ponadgimnazjalnych.

28lis

Zakończenie kursu obronnego dla pracowników administracji publicznej

W dniu 25 listopada 2016 r. zakończył się kurs obronny dla pracowników administracji publicznej.

24lis

Nagroda im. Jana Rodowicza „Anody”

21lis

Partnerstwo Strategiczne w ASzWoj

Wydział Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej rozpoczął uczestnictwo w pierwszym w historii uczelni projekcie finansowanym w ramach działania Partnerstwa Strategiczne programu Erasmus+, Akcja 2 – Współpraca dla innowacji i wymiany dobrych praktyk. 

14lis

Rozpoczęcie szkolenia w ramach WKO

W Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej rozpoczęło się szkolenie grupy Kierowników Oddziałów Spraw Obronnych w Wydziałach Zarządzania Kryzysowego Województw oraz przedstawicieli Komórek Obronnych Urzędów Marszałkowskich - podgrupy...

08lis

Debata oksfordzka w murach ASzWoj

7 listopada w Klubie Akademii Sztuki Wojennej miało miejsce I seminarium studencko-doktoranckie Katedry Bezpieczeństwa Międzynarodowego nt. „Bezpieczeństwo międzynarodowe w kontekście wyborów prezydenckich w USA”.

03lis

Profesor z Princeton z wykładem w ASzWoj

Ceniony powszechnie teoretyk szkoły „nowego porządku światowego” przedstawił wykład nt. Podważanego multilateralizmu we współczesnym świecie.

02lis

Zakończenie kursu obronnego

28 października zakończył się kurs obronny dla pracowników administracji publicznej oraz przedsiębiorców.

28paź

Funkcjonowanie klas mundurowych

17 października w Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się sympozjum naukowe nt. Funkcjonowania klas mundurowych. O bezpieczeństwie i obronności.

28paź

O bezpieczeństwie regionalnym w Bułgarii

W dniach 18-21 października National Militarty University „Vasil Levski" w Bułgarii zorganizował cykl przedsięwzięć międzynarodowych z cyklu International Week.

24paź

Inauguracja studiów doktoranckich

21paź

Zakończenie KZK

W 5-dniowym (17-21.10.) szkoleniu wzięło udział 20 uczestników, którzy na co dzień zajmują się zarządzaniem kryzysowym w administracji publicznej bądź też w sektorze niepublicznym.

20paź

Dr Bartosiak o geostrategii

Ekspert do spraw geopolityki i strategii był gościem Ośrodka Badań Azji Centrum Badań nad Bezpieczeństwem ASzWoj.

13paź

Przedstawiciel Rady Atlantyckiej gościem ASzWoj

Militarne i pozamilitarne zagrożenia dla bezpieczeństwa z perspektywy amerykańskiej obserwuje i analizuje zastępca dyrektora Brent Scowcroft Center on International Security w Radzie Atlantyckiej Daniel Y. Chiu.

13paź

Spotkanie z dr. Jackiem Bartosiakiem

19 października 2016 r. o godz. 13.15 w auli 30 w bud. 14 odbędzie się spotkanie z dr. Jackiem Bartosiakiem, poświęcone nowemu geopolitycznemu rozdaniu w Eurazji. Zapraszamy!

13paź

Siła tkwi w STUDENTACH!

Wywiad z przewodniczącą Samorządu Studentów Akademii Sztuki Wojennej - Pauliną Bojanowską.

12paź

Ćwiczenie obronne przedsiębiorstwa "Alwernia" S.A.

8 października przeprowadzono jednodniowe ćwiczenie Zmilitaryzowanego Oddziału Ochrony przeznaczonego do szczególnej ochrony obiektów "Alwernia" S.A.

07paź

Wykład nt. strategii bezpieczeństwa w Europie

Pan Daniel Y. Chiu wygłosi wykład nt. „Security Strategy and Force Development in an Unstable Europe”.

07paź

Zakończenie szkolenia w ramach WKO

7 października zakończyło się szkolenie grupy kierowników Oddziałów Spraw Obronnych w Wydziałach Zarządzania Kryzysowego Województw oraz przedstawicieli Komórek Obronnych Urzędów Marszałkowskich.

06paź

Dodatkowa rekrutacja na Erasmus+

Trwa dodatkowa rekrutacja Erasmus+ na semestr letni 2016/2017. Zapraszamy do składania dokumentów aplikacyjnych na studia i praktyki.

05paź

Podyplomowe Studia Wojskowej Służby Zagranicznej

5 października w Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej rozpoczęły się Podyplomowe Studia Wojskowej Służby Zagranicznej. 

01paź

Jak korzystać z Wirtualnej Uczelni?

Każdy, kto podejmuje naukę w Akademii otrzymuje mailowo swój indywidualny numer (numer albumu), który identyfikuje go w uczelnianych systemach elektronicznych.

01paź

Sprawdź, gdzie szukać przydatnych informacji

Studenci, słuchacze, doktoranci, pracownicy i sympatycy ASzWoj mają możliwość korzystania z kilku uczelnianych serwisów informacyjnych. Sprawdź, co oferują i bądź na bieżąco!

09wrz

Zakończenie szkolenia w ramach WKO

9 września zakończyło się szkolenie grupy kierowników komórek organizacyjnych w Urzędach Wojewódzkich i Urzędach Marszałkowskich w ramach Wyższych Kursów Obronnych.