MENU
15lut

OBWIESZCZENIE DZIEKANA WBN

Obwieszczenie dziekana WBN o wyborach do komisji wyborczej Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego.

07lut

O bezpieczeństwie i obronności RP

3 lutego w Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej odbyło się seminarium naukowe zorganizowane przez Instytut Studiów Strategicznych oraz Stowarzyszenie Ruch Wspólnot Obronnych.

03lut

Zachęcamy do zapisów!

Wszystkie Studentki oraz Panie pracujące w Akademii Sztuki Wojennej zapraszamy do zapisów na zajęcia z samoobrony.

01lut

Kurs dla kadr wojskowej służby zagranicznej

1 lutego w Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej odbyła się uroczysta inauguracja kursu doskonalącego „Przygotowanie Kadr Wojskowej Służby Zagranicznej”.

27sty

Obwieszczenie Przewodniczącej Samorządu Doktorantów - wyniki wyborów

Obwieszczenie z dnia 27 stycznia 2017 roku o wyniku wyborów kandydatów na przedstawiciela do komisji wyborczej Akademii Sztuki Wojennej przeprowadzonych w dniu 27 stycznia 2017 roku.

24sty

Debata oksfordzka po raz drugi w ASzWoj

16 stycznia w Klubie Akademii Sztuki Wojennej odbyła się II studencko – doktorancka debata oksfordzka Katedry Bezpieczeństwa Międzynarodowego.

24sty

Certyfikaty dla zagranicznych studentów

19 stycznia w Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się rozdanie certyfikatów potwierdzających zakończenie nauki w Akademii Sztuki Wojennej dla studentów programu Erasmus+.

19sty

Spotkanie pożegnalne ze studentami Erasmus+

18 stycznia w Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej miało miejsce spotkanie pożegnalne tzw. FAREWELL MEETING związane z zakończeniem semestru zimowego dla studentów zagranicznych Erasmus+.

10sty

II studencko-doktorancka debata oksfordzka

Katedra Bezpieczeństwa Międzynarodowego zaprasza na II studencko-doktorancką debatę oksfordzką „NATO jako kluczowy aktor bezpieczeństwa międzynarodowego w 2017 r.”

09sty

Rekrutacja do Programu Erasmus+ 2017/2018

Drodzy studenci!

Informujemy o rozpoczęciu rekrutacji do Programu Erasmus+ na rok akademicki 2017/2018 (semestr zimowy i letni). Zapraszamy do składania dokumentów aplikacyjnych na studia.

20gru

Zakończenie kolejnej edycji kursu zarządzania kryzysowego

16 grudnia zakończyła się kolejna edycja Kursu Zarządzania Kryzysowego. W szkoleniu wzięły udział osoby, które na co dzień zajmują się zarządzaniem kryzysowym w administracji publicznej bądź też w sektorze niepublicznym.

16gru

Spotkanie wigilijne

15 grudnia 2016 r. w Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem kierownictwa Wydziału, zaproszonych gości, kadry naukowo-dydaktycznej, pracowników, doktorantów oraz członków samorządu studenckiego.

14gru

Integracja zarządzania kryzysowego i ochrony ludności z przygotowaniami obronnymi państwa

12 grudnia odbyło się seminarium naukowe nt.: Wybranych aspektów integracji zarządzania kryzysowego i ochrony ludności z przygotowaniami obronnymi państwa.

13gru

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

9 grudnia w murach ASzWoj odbył się II etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności okręgu mazowieckiego. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie 32 szkół ponadgimnazjalnych z województwa mazowieckiego.

13gru

Zajęcia z edukacji obronnej

9 grudnia studenci zagraniczni studiujący w Akademii Sztuki Wojennej w ramach Program Erasmus+ wzięli udział w zajęciach z edukacji obronnej zorganizowanych dla uczniów klas mundurowych I LO PUL w Wołominie.

13gru

Zakończenie Studiów Podyplomowych Międzynarodowe Prawo Humanitarne Konfliktów Zbrojnych

8 grudnia 2016 roku odbyło się uroczyste zakończenie Studiów Podyplomowych Międzynarodowe Prawo Humanitarne Konfliktów Zbrojnych.

12gru

ERASMUS+: Podejmij wyzwanie!

Wyjazdy w ramach programu Erasmus+ wzbudzają ogromny entuzjazm, ale równocześnie generują wiele obaw wśród kandydatów, jak i samych uczestników.

09gru

Godziny pracy dziekanatu

Uprzejmie informujemy, że dziekanat Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego jest czynny:...

02gru

O powyborczej rzeczywistości w USA

Doradca zespołu przejściowego prezydenta-elekta USA Donalda Trumpa William Palatucci oraz działacz Partii Demokratycznej Richard Gordon byli prelegentami sympozjum nt. powyborczej rzeczywistości w USA.

01gru

Konferencja metodyczna WKO

30 listopada 2016 roku w Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego rozpoczęła się Konferencja Metodyczna Wyższych Kursów Obronnych.

01gru

Pierwsza taka olimpiada

9 grudnia w murach ASzWoj odbędzie się II etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, w której udział wezmą uczniowie polskich szkół ponadgimnazjalnych.

28lis

Zakończenie kursu obronnego dla pracowników administracji publicznej

W dniu 25 listopada 2016 r. zakończył się kurs obronny dla pracowników administracji publicznej.

24lis

Nagroda im. Jana Rodowicza „Anody”

21lis

Partnerstwo Strategiczne w ASzWoj

Wydział Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej rozpoczął uczestnictwo w pierwszym w historii uczelni projekcie finansowanym w ramach działania Partnerstwa Strategiczne programu Erasmus+, Akcja 2 – Współpraca dla innowacji i wymiany dobrych praktyk. 

14lis

Rozpoczęcie szkolenia w ramach WKO

W Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej rozpoczęło się szkolenie grupy Kierowników Oddziałów Spraw Obronnych w Wydziałach Zarządzania Kryzysowego Województw oraz przedstawicieli Komórek Obronnych Urzędów Marszałkowskich - podgrupy...

08lis

Debata oksfordzka w murach ASzWoj

7 listopada w Klubie Akademii Sztuki Wojennej miało miejsce I seminarium studencko-doktoranckie Katedry Bezpieczeństwa Międzynarodowego nt. „Bezpieczeństwo międzynarodowe w kontekście wyborów prezydenckich w USA”.

03lis

Profesor z Princeton z wykładem w ASzWoj

Ceniony powszechnie teoretyk szkoły „nowego porządku światowego” przedstawił wykład nt. Podważanego multilateralizmu we współczesnym świecie.

02lis

Zakończenie kursu obronnego

28 października zakończył się kurs obronny dla pracowników administracji publicznej oraz przedsiębiorców.

28paź

Funkcjonowanie klas mundurowych

17 października w Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się sympozjum naukowe nt. Funkcjonowania klas mundurowych. O bezpieczeństwie i obronności.

28paź

O bezpieczeństwie regionalnym w Bułgarii

W dniach 18-21 października National Militarty University „Vasil Levski" w Bułgarii zorganizował cykl przedsięwzięć międzynarodowych z cyklu International Week.