MENU
06kwi

Tygodniowe szkolenie w Grecji

W dniach od 28 marca do 1 kwietnia br. przedstawicielki Zespołu ds. Procesu Bolońskiego AON: Olga Ścigała i Marlena Blicharz wzięły udział w 1st International Staff Training Week w greckim Volos.

06kwi

Wizyta partnerów ze Słowacji

5 kwietnia br. Akademia Obrony Narodowej gościła przedstawicielki partnerskiej instytucji z Bańskiej Bystrzycy. Mariana FOLTINOVA oraz Eva ŹALMANOVA ze słowackiego Matej Bel University, przebywały w Akademii w ramach wizyty szkoleniowej Programu Erasmus+.

27mar

Wyniki rekrutacji głównej 2016/2017

Lista osób zakwalifikowanych na wyjazd Erasmus+, 2016/17

25mar

Nowy rektor-komendant Akademii Obrony Narodowej

W czasie spotkania w sali Senatu Akademii Obrony Narodowej, które odbyło się 24 marca br. w godz. popołudniowych, podsekretarz stanu w MON prof. dr hab. Wojciech Fałkowski przedstawił kadrze kierowniczej nowego rektora-komendanta AON płk. dr. Ryszarda Parafianowicza.

24mar

Happy Easter!!!

24mar

Rekrutacja Dodatkowa Erasmus+ na semestr zimowy i letni 2016/2017

Trwa dodatkowa rekrutacja Erasmus+ na semestr zimowy i letni 2016/2017. Zapraszamy do składania dokumentów aplikacyjnych na studia i praktyki.

24mar

Wesołych Świąt

21mar

IV spotkanie koordynatorów KONSMUND

18 marca br. w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych (WSOWL) we Wrocławiu odbyło się IV spotkanie koordynatorów konsorcjum mundurowego KONSMUND.

21mar

Wyjazd studyjny do Wrocławia

W dniach 17-18 marca 2016, studenci Akademii Obrony Narodowej, realizujący program Erasmus+, uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Wrocławia wraz z udziałem w olimpiadzie sportowej.

16mar

Invitation to conference


Management and Command Faculty of National Defence University invite youto take part in the International Scientific Conference for Students...

04mar

Odszedł Tomasz Limanowski wykładowca programu Erasmus+

 Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, iż 4 marca 2016 roku na wieczną wartę odszedł Tomasz Limanowski wykładowca programu Erasmus+ w Akademii Obrony Narodowej.

18lut

XIV. edycja studiów Erasmus+ w AON rozpoczęta!

16 lutego br. rozpoczęła się XIV. edycja studiów w ramach programu Erasmus+.

28sty

Inauguracja XIV edycji studiów w ramach programu Erasmus+

16 lutego nastąpi inauguracja XIV edycji międzynarodowych studiów w Akademii Obrony Narodowej w ramach programu Erasmus+.

28gru

Rekrutacja 2016/2017 – otwarta

Zapraszamy do składania dokumentów aplikacyjnych na studia i praktyki w semestrze zimowym i letnim 2016/2017 w ramach programu Erasmus+.

28gru

Universita di Pisa

Uczelnia: Università di Pisa
Kraj/miasto: Via P. Paoli 15 – 56126 Pisa/ Italy
Zakres wymiany: studenci i nauczyciele do roku 2020/2021

11gru

Erasmus w świątecznej odsłonie

16 grudnia br. w Kasynie AON odbyło się spotkanie świąteczne studentów programu Erasmus+ oraz słuchaczy i kursantów zagranicznych z pracownikami Akademii Obrony Narodowej.

08gru

Dzień Erasmusa w Akademii Obrony Narodowej

Międzynarodowa konferencja studencka zorganizowana wspólnie przez Wydział Bezpieczeństwa Narodowego oraz Zespół ds. procesu Bolońskiego (Biuro Erasmus+) rozpoczęła program Dnia Erasmusa (Erasmus Day 2015) w Akademii Obrony Narodowej.

03gru

Erasmusowa konferencja studencka

2 grudnia Wydział Bezpieczeństwa Narodowego wraz z Zespołem ds. procesu Bolońskiego (Biuro Erasmus+) zorganizował studencką konferencję międzynarodową dla studentów Programu Erasmus+ przebywających w polskich uczelniach mundurowych.

27paź

Rekrutacja dodatkowa E+ 2015/2016 – WOLNE MIEJSCA

Zapraszamy do składania dokumentów aplikacyjnych na studia i praktyki w semestrze letnim 2015/2016 w ramach programu Erasmus+.

20paź

Studenci AON na konferencji KG ŻW

20 października w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego odbyła się konferencja nt. „Wyzwania polityki antykorupcyjnej w resorcie obrony narodowej  – edukacja i profilaktyka”. Organizatorem wydarzenia była Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej i Biuro do spraw Procedur Antykorupcyjnych...

20paź

Wykład Otwarty Pana płk prof. John Andreas Olsen z Królewskich Norweskich Sił Powietrznych

W dniu 16 października br. na Wydziale Zarządzania i Dowodzenia AON odbyły się dwa wykłady otwarte nt. Airpower: History, Theory and Strategy oraz A New Airpower Concept, zorganizowane przez Instytut Lotnictwa i Obrony Powietrznej oraz Zespół ds. Procesu Bolońskiego. Wykłady...

13paź

Serbowie z wizytą w AON

Z wizytą w Akademii Obrony Narodowej 13 października przebywał zastępca Dowódcy Połączonego Dowództwa Operacyjnego Wojsk Serbii gen. dyw. Slavoljub Janićijević. Zagranicznego gościa powitał rektor-komendant AON płk prof. dr hab. Dariusz Kozerawski.

12paź

XIII edycja Erasmus+ rozpoczęta

6 października br. rozpoczęła się XIII edycja studiów w ramach programu Erasmus+. W Tygodniu Powitalnym czyli Orientation Week udział bierze grupa 27 studentów zagranicznych pochodzących z 9 krajów: Bułgarii, Czech, Francji, Litwy, Niemiec, Portugalii, Słowenii, Turcji i...

12paź

AON nominowana do nagrody EDUinspiracje

Kapituła Konkursu EDUinspiracje wskazała Akademię Obrony Narodowej do grona pięciu najbardziej wartościowych uczelni polskich, realizujących kształcenie mobilne w roku 2013/2014, dofinansowywane z programu LLP Erasmus.

12paź

Aktywne działania promocyjne Programu Erasmus+

W związku z otwartą rekrutacją dodatkową na zagraniczne studia i praktyki na semestr letni 2015/16 (w ramach programu Erasmus+) w Akademii Obrony Narodowej są prowadzone intensywne działania informacyjno-promocyjne.

11paź

Kolejny Orientation Week za nami!

6 października br. rozpoczęła się XIII. edycja studiów międzynarodowych w Akademii Obrony Narodowej prowadzonych w ramach Programu Erasmus+.

05paź

Erasmusowa wizyta z Łotwy

W Akademii Obrony Narodowej z wizytą szkoleniową przebywał przedstawiciel Instytutu Transportu i Telekomunikacji w Rydze prof. Boriss Misnevs, były rektor tej uczelni. Rolę gospodarza spotkania, które odbyło się 16 września br., ze strony AON pełnił uczelniany koordynator programu...

04paź

Obowiązkowy kurs wstępny dla studentów I roku – Erasmus+

Wszyscy studenci pierwszego roku Akademii Obrony Narodowej są zobowiązani do odbycia stosownego kursu wstępnego w tym z elementami informacyjnymi o Programie Erasmus+.
03paź

25 lat AON

– Akademia Obrony Narodowej zdała swój egzamin z 25-lecia. Za to bardzo chciałbym jej podziękować – powiedział wicepremier – minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak podczas uroczystej zbiórki z okazji jubileuszu uczelni.

01paź

Zmiana na stanowisku oficera łącznikowego Bundeswehry

17 września br. w sali tradycji odbyła się uroczystość zmiany na stanowisku oficera łącznikowego Bundeswehry w AON. Obowiązki ppłk. dypl. Thorstena Fr. Friesa przejął ppłk dypl. Olaf Werner.