MENU

We are the Champions!

29 marca w Studium Sportu ASzWoj odbyła się VII Olimpiada Sportowa Erasmus+ zorganizowana przez Zespół ds. Procesu Bolońskiego oraz International Student Network. Naprzeciw siebie stanęły reprezentacje studentów zagranicznych z Akademii Sztuki Wojennej j i Akademii Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki z Wrocławia.

VII Erasmus+ Olypmics to cykliczna impreza sportowa organizowana we współpracy z AWL już od 7 lat! Tegoroczną edycję uroczyście otworzył prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Jarosław Gryz wraz z Uczelnianym Koordynatorem Programu Erasmus+ Olgą Ścigałą – Karpińską.

Studenci walczyli w 6 dyscyplinach: futsal, zbijak, ping-pong, składanie i rozkładanie broni na czas, łamańce językowe oraz quiz o Polsce. Choć rywalizacja była bardzo zacięta to w tym roku studenci ASzWoj byli nie do pokonania i zwyciężyli we wszystkich konkurencjach!

Zawody upłynęły w przyjacielskiej atmosferze, a wszyscy studenci zostali nagrodzeni pamiątkowymi  dyplomami i upominkami. Na koniec przy dźwiękach „We are the champions…” studenci ASzWoj otrzymali złote medale!

Celem zawodów jest propagowanie aktywności fizycznej wśród studentów, zacieśnianie współpracy między uczelniami wojskowymi oraz promocja Programu Erasmus+.

Zespół ds. Procesu Bolońskiego składa szczególne podziękowania za pomoc w przygotowaniu zawodów dla studentów-mentorów z sekcji ISN ASzWoj w składzie:
- Janusz Marszalik – prezes,
- Emilia Błaszczak,
- Norbert Mikołajczuk,
- Nikodem Wołoszyn,
- Emil Jagielski,
- Jan Kircun,
- Mateusz Rojek,
- Bartłomiej Fiszer.

Studentom Erasmus+ ASzWoj gratulujemy zwycięstwa! We are the champions my friends!!


wróć