MENU

Staż absolwencki programu Erasmus + szansą na zdobycie nowych doświadczeń!

Czy słyszeliście już o praktykach absolwenckich programu Erasmus+? Jeśli nie - spieszymy z wyjaśnieniem! Dzięki uczestnictwu w tym projekcie możecie zdobyć doświadczenie w pracy w zagranicznym środowisku, zwiedzić atrakcyjne miejsca, a także przeżyć niezapomniane przygody!

Staż można realizować w zagranicznym przedsiębiorstwie lub organizacji, a także na uczelni wyższej, posiadającej Kartę Erasmusa. Absolwenci, aby zrealizować praktykę, muszą zostać zrekrutowani na wyjazd na ostatnim roku studiów (przed obroną pracy dyplomowej), a praktyka musi się rozpocząć i zakończyć w ciągu 12 miesięcy od zakończenia studiów (obrony). Minimalny okres stażu to 2 miesiące, maksymalny - 12 miesięcy.

Jeżeli wciąż zastanawiasz się, czy warto wyjechać na praktykę, zachęcamy do lektury krótkiego sprawozdania przygotowanego przez trzech studentów z Wydziału Wojskowego Akademii Sztuki Wojennej, którzy swój staż absolwencki realizują w Norwegii.

Aby zostać zakwalifikowanym do wyjazdu, należy wypełnić podanie (dostępne w załączniku) oraz dostarczyć je do biura programu Erasmus + (bud. 4). Liczba miejsc na wyjazd w ramach praktyk jest ograniczona. Nie zwlekaj - aplikuj już dziś!


wróć