MENU

Studenci Erasmus+ na biegu RUNbertów

13 października 2018 rk. odbyła się VI edycja biegu RUNbertów - Biegu Rembertowa. Coroczne wydarzenie ma na celu promocję Dzielnicy Rembertów, Miasta Stołecznego Warszawa oraz Akademii Sztuki Wojennej a także integrację społeczności lokalnej i popularyzowanie sportu i zdrowego trybu życia. Dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, tegoroczny bieg odbył się pod hasłem "RUNbertów dla Niepodległej".

Bieg na dystansie 5 km już tradycyjnie miał swoj start i metę na placu apelowym Akademii Sztuki Wojennej, dalej trasa przebiegała ulicami Rembertowa. Obok biegu głównego zorganizowano bieg dzieci z maskotkami „Mini RUNbertów” na dystansie ok. 0,4 km. Rembertowski bieg był wyjątkowo udany dla reprezentacji Programu Erasmus+. Każdy z jej członków zajął miejsce na podium w jednej z kilku kategorii przewidzianych w klasyfikacji końcowej.

Lorenzo Cardea z The University of Turin (Włochy): pierwsze miejsce w klasyfikacji "student Akademii Sztuki Wojennej" oraz trzecie miejsce w klasyfikacji "mieszkaniec Rembertowa"

Balint Szakmary z National University of Public Service w Budapeszcie (Węgry): drugie miejsce w klasyfikacji "student Akademii Sztuki Wojennej"

Orsolya Szabo z National University of Public Service w Budapeszcie (Węgry): trzecie miejsce w klasyfikacji "studentka Akademii Sztuki Wojennej"

Marlena Blicharz (Biuro Programu Erasmus+ ASzWoj): drugie miejsce w klasyfikacji "pracownik Akademii Sztuki Wojennej"

Zakup pakierów startowych został sfinansowany ze srodków OS Programu Erasmus+.

opr. Marlena Blicharz


wróć